دوربین های شناسایی هویت پلیس یك سوم مردم ایتالیا را مجرم كرد!

دوربین های شناسایی هویت پلیس یك سوم مردم ایتالیا را مجرم كرد! به گزارش لینك بگیر پلیس ایتالیا مدتی است از یك سیستم هوشمند شناسایی هویت برای مقابله با دزدان و جنایتكاران استفاده می نماید، اما كاستی های این سیستم باعث اعتراض مردم شده است.به گزارش لینك بگیر به نقل از زددی نت، پایگاه داده این سیستم متشكل از تصویر ۱۶ میلیون نفر از جمعیت بزرگسال این كشور است كه ۹ میلیون نفر از این افراد تنها یك مرتبه در زندگی خود توسط پلیس برای بازرسی یا تفتیش متوقف شده اند. اما ۷ میلیون نفر دیگر افرادی هستند كه چند بار توسط پلیس متوقف شده و مورد بازپرسی قرار گرفته اند.
كارشناسان و رسانه های ایتالیایی از اینكه سیستم مورد اشاره در عمل یك سوم بزرگسالان را در این كشور مجرم بالقوه قلمداد می كند به خشم آمده اند و جمع آوری و نگهداری اطلاعات ۱۶ میلیون ایتالیایی را بر روی سرورهای پلیس ایتالیا به معنای نقض حریم شخصی مردم می دانند.
سیستم شناسایی هویت پلیس ایتالیا پس از نصب هزاران دوربین در این كشور از جولای سال قبل فعال شد. البته این سیستم به مدت هشت ماه به شكل آزمایشی مورد استفاده قرار گرفت.
این سیستم كه به اختصار SARI نام دارد، چند باری به دستگیری دزدان و كیف ربایان كمك كرده، اما مردم و كارشناسان امنیتی خواهان كاهش تعداد بسیار زیاد تصاویر ذخیره شده در آن هستند كه یك سوم مردم ایتالیا را شامل می شود.
علیرغم انتقادهای وارده، پلیس ایتالیا سیستم جدید را بسیار كارآمد قلمداد كرده است. در مقابل برخی نمایندگان مجلس ایتالیا قصد دارند برای كسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملكرد سیستم SARI مقامات ارشد پلیس را فرابخوانند.

1397/11/03
14:19:46
5.0 / 5
5059
تگهای خبر: دوربین , سرور , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی