بررسی پرداخت الكترونیك از مصادیق فناوری های مالی، 1

یك تیر و چندین نشان با نرم افزارهای خدمات بانكی غیرحضوری

یك تیر و چندین نشان با نرم افزارهای خدمات بانكی غیرحضوری به گزارش لینك بگیر اپلیكیشن های مختلف برای خدمات بانكی غیرحضوری مدتی است وارد عرصه فناوری و خدمات نوین شده اند. كاربرد این نرم افزارها كه با نصب هر یك می توان كارهای زیادی انجام داد، آسان است و سازندگان آنها معتقدند زندگی افراد جامعه با استفاده از این خدمات ساده تر از قبل شده است.


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، استفاده از اپلیكیشن های پرداخت این روزها سبك زندگی افراد جامعه را تغییر داده است. این تكنولوژی مالی یا 'فین تك' از چند سال قبل در كشور ما پا گرفت و هر روز اپلیكیشن های مالی جدیدی وارد میدان رقابت می شوند؛ هر یك برای این كه پیشتاز این رقابت تنگاتنگ باشند، اهتمام دارد به گونه ای خودرا از سایرین متمایز كند.

**بلوغ در حوزه پرداخت
همراه كارت از نرم افزارهایی است كه سال 93 به حوزه اپلیكیشن های پرداخت راه پیدا كرد. توسعه فنی و تجاری سازی آن با حمایت برخی شركت ها و بانك های معتبر كشور انجام شده است.
حمید درزی مدیر بازاریابی همراه كارت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا، درباب رقابتی كه در این عرصه وجود دارد و راهكارهایی كه آنها برای حضور در این رقابت به كار می گیرند، اظهار داشت: نزدیك به دو دهه است كه كارت ها به سیستم بانكی ما اضافه شدند و به تبع آن، تكنولوژی های استفاده از این كارت ها باز به وجود آمدند. یكی از این تكنولوژی های مالی، اپلیكیشن های پرداخت است كه چندین سال از حضور آن در عرصه فناوری كشور می گذرد و می توان اظهار داشت كه این روزها به دوره بلوغ خود رسیده است. خدماتی مانند خرید شارژ، انتقال پول، پرداخت نیكوكاری، پرداخت قبض و... جزء بدیهی ترین خدمات هر اپلیكیشن در این حوزه بشمار می رود. اگر بخواهیم در این صنعت از رقبا پیشی بگیریم، نیاز به نمایش خدمات و فناوری های جدیدی داریم كه نیاز كاربران را به شیوه متفاوت و آسان برطرف كند.

**یك تكنولوژی جدید
سازندگان برای ارتقای تولیدات خود از هوش مصنوعی و فناوری OCR برای اسكن كارت ها و ثبت اطلاعات آنها بهره برده اند: «در همراه كارت می توان با قرار دادن كارت بانكی جلوی دوربین تلفن همراه، اطلاعات كارت خودرا در همراه كارت ثبت كرد، در نتیجه نیاز به ورود دستی اطلاعات نیست. سپس اسكن كارت، اطلاعات آن به كاربر نمایش داده می شود. كاربر می تواند هر تعداد كارت خودرا در همراه كارت ثبت نموده و برای پرداخت های خود، به سادگی از آنها استفاده نماید. هوش مصنوعی به كار رفته در این تكنولوژی دائماً در حال یادگیری بوده و عملكرد آن روزانه بهتر میگردد.»

**انتقال از كارت بانكی به حساب مقصد با استفاده از شماره شبا
علاوه بر این، همراه كارت قابلیتی دارد كه به قول درزی، در هیچ كدام از اپلیكیشن های پرداخت دیگر وجود نداشته و منحصر به همراه كارت است: « انتقال پول از كارت به شبا، یكی از خدمت های همراه كارت است كه برمبنای نیاز كاربران و به صورت نوآورانه با استفاده تكنولوژی مالی محقق شده است. تا پیش از این افراد این امكان را نداشتند كه از كارت های بانكی خود به سادگی به حساب سایر بانك ها مخصوصاً حساب هایی كه به كارت متصل نیستند پول واریز نمایند. علاوه بر این مبلغ پرداختی از راه دستگاه خودپرداز به 30 میلیون ریال محدود بود كه همراه كارت با استفاده از خدمت كارت به شبا این محدودیت ها را به میزان خوبی برطرف كرده است.
وی افزود: همراه كارت را می توان روی ساعت های هوشمند و تبلت باز نصب و از آن استفاده نمود. این قابلیت این امكان را برای افراد فراهم می آورد كه بتوانند از راه ساعت هوشمند فعالیت های روزمره بانكی خودرا انجام دهند.
درزی همین طور افزود: تكنولوژی ها آمده اند تا زندگی را به شكل ساده تری پیش ببرند. در گذشته افراد برای ارسال و دریافت پول باید در ساعات كاری و روزهای غیرتعطیل به شعبه بازگشت می كردند، پس از مدتی با ورود دستگاه های ATM امكان استفاده از خدمات به صورت شبانه روزی و حتی در ایام تعطیل ممكن شد اما استفاده از آن مستلزم حضور در محل دستگاه بود، اما هم اكنون افراد بدون این كه مسافتی را طی كنند می توانند در كمترین زمان و به ساده ترین روش، با كمك اینترنت بانك و اپلیكیشن ها، فعالیت های بانكی خودرا انجام دهند.
علمی* م.ش*2017


1397/09/13
16:58:57
5.0 / 5
4304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی