شتاب دهنده دیموند پنج شركت نوپای بوشهر را پذیرش كرد

شتاب دهنده دیموند پنج شركت نوپای بوشهر را پذیرش كرد به گزارش لینك بگیر دستیار وزیر ارتباطات و فناری اطلاعات درامور جوانان اظهار داشت: دفتر شتاب دهنده دیموند كه در اجرای تفاهم نامه سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بوشهر، برای رونق كسب وكارهای نوپا در این استان مستقر شده پنج شركت نوپا را پذیرش كرد.


سجاد بنابی روز پنجشنبه درحاشیه نشست ارزیابی 6 شركت نوپا برای پذیرش توسط شتاب دهنده دیموند در بوشهر درگفت و گو با ایرنا اضافه كرد: در اولین مرحله از 15 شركتی كه ارزیابی شدند چهار شركت مورد پذیرش واقع و فعالیت خود در زمینه كسب و كارهای نوپا را آغاز كردند.
وی بیان كرد: در دومین مرحله هم 6 شركت دانش بنیان فعال در حوزه كسب و كارهای نوپا ارزیابی شدند كه از این شمار یك مورد پذیرش واقع شد.
بنابی اضافه كرد: تسهیلات پرداختی به شركت های پذیرش شده سقف معینی نداشته و آنها بستگی به طرحی كه دارند می توانند از تسهیلات مورد نیاز برخوردار شوند.
وی تصریح كرد: سرمایه گذاری در این شركت ها نیاز به بازپرداخت ندارد و ریسك سرمایه گذاری هم را خود سرمایه گذار متحمل می گردد.
بنابی تصریح كرد: در وزارت ارتباطات فعالیت هایی شروع شده تا سرمایه گذارهایی كه در پایتخت هستند به كسب و كارهای استانی اهمیت بیشتری دهند.
وی اظهار داشت: با عنایت به تكمیل شدن لایه زیرساخت شبكه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات در لایه های خدمات و محتوا هم رویكرد شكل گیری كسب و كارهای محلی و توسعه آن در دستور كار است.
بنابی اضافه كرد: برپایه آمار معاونت علمی ریاست جمهوری مجوز 50 شركت شتاب دهنده در كشور صادر شده كه از این شمار مجوز صادر شده تنها 10 شركت فعال شدند.
وی تصریح كرد: 90 درصد این شركت ها در تهران فعالیت دارند و فعالیت های شركت های شتاب دهنده در اصفهان و شیراز صورت گرفته و بتازگی هم فعالیت این شركت های شتاب دهنده در بوشهر و تبریز شروع شده است.
بنابی اضافه كرد: مجموعه معاونت نوآوری فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان فناوری اطلاعات طرحی را آماده كردند كه علاوه بر حوزه شتاب دهی، سرمایه گذارها هم در سطح استان ها فعالیت كنند.
تفاهم نامه بهبود فضای كسب و كارهای نوپا و رونق زیست بوم كارآفرینی در سفر مرداد ماه سال جاری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بوشهر به امضا رسید.
امضای این تفاهم نامه در اجرای اقتصاد مقاومتی و برای ارتقای تعامل دانشگاه ها، كارآفرینان، دانشجویان و دانش آموختگان با بخش صنعت صورت گرفت.
اجرای سیاست های حمایتی و اشتغالزایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه توسعه زیست بوم كارآفرینی و تولید فرصت های شغلی برای جامعه هدف با استفاده از تشكیل شركت های نوپا و توسعه دهنده كارآفرینی با گروه دیموند از دیگر اهداف این تفاهم نامه است.
مقرر شده با اجرای تفاهم نامه شاهد تحولی شگرف در زمینه سازی برای رونق فعالیت و شكل گیری شركت های دانش بنیان در استان بوشهر فراهم گردد.
با توجه به نیاز استان بوشهر به شتاب دهنده در قالب این تفاهم نامه دفتر شتاب دهنده دیموند فعالیت خویش را در استان بوشهر شروع كرده است.
6043/7212


1397/09/09
01:21:55
5.0 / 5
4454
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی