تیم دانش آموزی تبریز به مقام چهارم مسابقات رباتیك تایلند رسید

تیم دانش آموزی تبریز به مقام چهارم مسابقات رباتیك تایلند رسید لینك بگیر: تبریز- تیم رباتیك «رهارت» متشكل از «آرتین اكبری» و «رها محقق» از تبریز، در مسابقات جهانی رباتیك 2018 تایلند مقام چهارم را در بخش آزاد كسب كردند.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایرنا، تیم 2 نفره دانش آموزان «رهارت» تبریز با طرح «مزرعه هوشمند» در میان 12 تیم ایرانی و تیم هایی از 70 كشور دیگر جهان مقام چهارم را به دست آورد.
مربی این تیم روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم های ایرانی از سال 2006 در این مسابقات شركت دارند و تابحال مقام چهارم بهترین مقام كسب شده توسط تیم های كشورمان در این مسابقات است.
سینا طاوسلی تصریح كرد: قبل از این بهترین مقام كسب شده توسط تیم های كشورمان عنوان پنجم در مسابقات رباتیك 2015 قطر بوده است.
وی اضافه كرد: در بخش آزاد این مسابقات تیم های مالزی، فیلیپین و روسیه اول تا سوم شدند و تیم ایران چهارم شد.
طاوسلی اظهار داشت: تیم «رهارت» برای راهیابی به مسابقات جهانی، در مرحله مقدماتی مسابقات كشوری رباتیك در كرمان و مرحله نهایی آن شهریور امسال در تهران، در میان 250 تیم شركت كننده از سراسر ایران در چهار بخش «آزاد»، «فوتبال»، «رگولار» و «دانشجویی»، مقام برتر را به دست آورد.
وی در مورد طرح مزرعه هوشمند هم اظهار داشت: طرح «مزرعه هوشمند» تیم 2 نفره «رهارت» تبریز توسط حدود 20 ربات و سنسور مدیریت می گردد و هدف از طراحی آن تامین نور مناسب كشاورزی، صرفه جویی در آب و امنیت غذایی است.
اكبری افزود: این طرح كشاورزی پایدار رباتیك در كشورهایی كه مشكل نور خورشید یا طول روز كوتاه دارند، كاربرد دارد.
دانش آموز 9 ساله عضو تیم رباتیك «رهارت» تبریز هم در توضیح طرح رباتیك كشاورزی پایدار به ایرنا اظهار داشت: مزرعه هوشمند طراحی شده یك در 1.5 متر ابعاد و توانایی چندگانه دارد؛ در این طرح نور مصنوعی برای تابیدن بر روی گیاهان و محصولات كشاورزی توسط یك ربات هوشمند تنظیم می گردد.
آرتین اكبری اضافه كرد: این طرح در بعضی از كشورها و مناطق قطبی مثل آلاسكا كه نور كم است و در طول روز از سه ساعت تجاوز نمی كند، كاربرد بسیار خوبی خواهد داشت.
وی اظهار داشت: در این طرح، سامانه هوشمند كشاورزی به صورت خودكار سنجش نور كرده و در زمان مناسب نور مصنوعی تابش می كند و شدت و ضعف و حتی رنگ نور را كه بنفش مناسب ترین رنگ است، تنظیم می كند.
اكبری اظهار داشت: در طرح رباتیك ما آبیاری مزرعه هم هوشمند بوده و توسط ربات دیگری بعد از سنجش رطوبت و برآورد نیاز خاك، آب زمین كشاورزی تامین می گردد.
وی اضافه كرد: میزان مونواكسید كربن (CO) محیط هم خودكار تنظیم و جمع آوری محصولات كشاورزی هم توسط ربات و سامانه پنوماتیك دیگری انجام می گردد.
دانش آموز 11 ساله عضو تیم ربایتك «رهات» تبریز هم به ایرنا اظهار داشت: ایده رباتیك كشاورزی پایدار با استفاده از انرژی های پاك و تجدید پذیر طراحی شده است.
رها محقق اضافه كرد: طرح مزرعه هوشمند مجهز به توربین بادی و پانل های خورشیدی می باشد و انرژی مورد نیاز خویش را هم از این راه تامین می كند.
وی بیان كرد: برداشت محصول در این طرح خودكار بوده و ربات جمع آوری محصولات توانایی درجه بندی تولید را دارد.
پانزدهمین المپیاد جهانی 2018 رباتیك دانش آموزی و دانشجویی (WRO) با مبحث كشاورزی پایدار از 25 آبان امسال به مدت سه روز در «چیانگ مای» تایلند برگزار گردید.
3093/518


1397/08/30
15:36:39
5.0 / 5
4899
تگهای خبر: انرژی , تولید , شركت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی