هك حساب 50 میلیون كاربر فیس بوك دردسر ساز شد

هك حساب 50 میلیون كاربر فیس بوك دردسر ساز شد لینك بگیر: تهران - شبكه اجتماعی فیس بوك جمعه شب اعلام نمود كه اطلاعات 50 میلیون كاربر این شبكه هدف هك امنیتی قرار گرفته است، موضوعی كه باعث كاهش 3 درصدی سهام این شركت در بازارهای جهانی شد.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، بعد از این واقعه، هرسهم فیس بوك به رقم 163.78 دلار رسید.
این شبكه اجتماعی اعلام نمود كه هفته جاری آگاه شدند كه در یك حمله سایبری، هكرها توانسته اند نام كاربری كاربران را سرقت كنند.
پس از این رویداد، از میلیون ها كاربر فیس بوك خواسته شد، با خارج شدن از حساب شان دوباره به آن وارد شوند.
«گای روسین» معاون مدیریت تولید شركت فیس بوك اعلام نمود: پر واضح است كه هكرها از نقص ناشی از كدگذاری فیس بوك سوء بهره برده اند، اما ما این ایراد را برطرف كردیم.
وی با بیان این كه حریم شخصی و امنیت كاربران، یك مساله بسیار مهمی است و ما برای این رویداد كاملا متاسف هستیم، اضافه كرد: تحقیقات برای پی بردن به جزئیات بیشتر این موضوع، همچنان ادامه دارد.
از سوی دیگر، «مارك زاكربرگ» موسس و مدیرعامل فیس بوك در جمع خبرنگاران اعلام نمود كه مهندسان این شركت سه شنبه گذشته حملات را كشف كردند و پنجشنبه شب این نقص برطرف شده است.
زاكربرگ البته اظهار داشت: ما با حملات ثابتی از جانب برخی اشخاص روبه رو هستیم كه به دنبال كنترل حساب شخصی افراد یا سرقت اطلاعات در سراسر جهان هستند، اما من به خاطر كشف این نقصها خوشحال هستم.
وی افزود: ما نقاط ضعف را برطرف كردیم و امنیت حساب كاربرانی كه در معرض خطر احتمالی قرار داشتند را تامین كردیم، اما واقعیت این است كه ما برای جلوگیری از تكرار این اتفاق، نیازمند تداوم توسعه تجهیزات جدید هستیم.
فیسبوك بدون اشاره به عامل این هك، اعلام نكرد كه این اتفاق تنها منحصر به هك حساب كاربران بوده است یا اطلاعات آنها هم سرقت شده است.
فیسبوك كه حدود دو میلیارد كاربر دارد، متهم است، در مورد گزارش های مربوط به دخالت نهادهای اطلاعاتی خارجی و گروه های وابسته آنها در انتخابات 2016 آمریكا به كندی عمل كرده اند.
نهادهای اطلاعاتی آمریكا، روس ها را به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریكا متهم كرده اند. مسكو این افترا را رد كرده است. با این وجود، «رابرت مولر» بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات ایالات متحده تابحال 13 تن از اعضای «آژانس تحقیقات اینترنتی روسیه» را به دخالت در آن انتخابات متهم كرده است.
شبس**9363*1488 **


1397/07/08
12:43:17
5.0 / 5
4587
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی