دانش بنیانی در كنار درون زایی نجات دهنده اقتصاد است

دانش بنیانی در كنار درون زایی نجات دهنده اقتصاد است لینك بگیر: كرمان - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: دانش بنیانی از شاخصه های اقتصاد مقاومتی است كه می تواند در كنار دورن زایی و مردم محوری، بصورت جهشی اقتصاد را نجات دهد.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایرنا، سید ابوالفضل رضوی روز چهارشنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان كرمان اضافه كرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی پویا و در جهت درخشان كردن استعدادهای مردم است و سرعت عمل و روان سازی حضور مردم در فعالیت ها را فراهم می آورد.
وی یاد آور شد: زمانی رهبر معظم انقلاب اسلامی مردم محوری را از شاخص های اقتصاد مقاومتی عنوان كردند و فرمودند قوای كشور باید در این زمینه برنامه ریزی كنند، این اظهارات نشان داده است اقتصاد مقاومتی، بلندنظرانه است.
رضوی تصریح كرد: امروز برخی همه سنگ ها را بر سر قوه مجریه می ریزند، باید پاسخ دهند هر یك بعنوان قوا چه راههایی برای اقتصاد مقاومتی باز كرده اند كه قوه مجریه عمل نكرده است؟.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با تاكید بر اینكه اجرای اهداف اقتصاد مقاومتی بدون همكاری سه قوه شدنی نیست اظهار داشت: باید توجه داشت اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد فعال است.
رضوی افزود: یكی دیگر از شاخص های اقتصاد مقاومتی از نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، درون زایی است كه نشان داده است باید راه برای مردم باز شود تا استعدادهایی كه توان تولید ارزش افزوده را دارند به فعلیت برسند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: دستگاه ها باید در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی پتانسیل های فیزیكی مناطق را شناسایی كرده و از آنها در راه توسعه و بر اساس آمایش سرزمین استفاده كنند.
رضوی عنوان كرد: ارتقای تولید ملی و اشتغال پایدار در مناطق مختلف كرمان باید بصورت ویژه مورد توجه گیرد چونكه در سال 95 میزان كاركرد این استان 87 و كاركرد ملی 96 درصد بود، همینطور در سال قبل این كاركرد از معدل ملی بیشتر بوده است.
وی همینطور بر توجه ویژه به آموزش در حوزه اقتصاد مقاومتی و احترام به سرمایه گذار تصریح كرد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اضافه كرد: 61 درصد سرمایه در استان كرمان با تعطیلی 25 درصد و نیمه فعال بودن 36 درصد واحدهای صنعتی معطل مانده كه به علت صدور بی حساب پروانه ها، سیاست گذاری نادرست بخش های دولتی و یا مدیریت نادرست واحدها بوده است.
رضوی با اشاره به اینكه نیاز به آموزش در هر سطحی واجب است افزود: برای فعال كردن واحدهای تولیدی و صنعتی، باید گروهی را تعیین نماییم تا در استان مشاوره و آموزش دهند و دستگاه ها باید برنامه ریزی لازم برای این مهم را در هر بخشی انجام دهند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینكه روستاها را واحدهای تولیدی با تولیدات متنوع می دانیم اظهار داشت: یكی از تولیدات این واحد تولیدی، كشاورزی است و بیشترین كم لطفی هم از همین ناحیه به روستاها شده است.
رضوی با تاكید بر اینكه الگوی توسعه روستایی در كشور وجود ندارد، خاطرنشان كرد: حدود 90 درصد گندم تولیدی كشور در روستاها تولید می گردد اما سئوال این است كه چه كسی مجوز احداث كارخانه های آرد در شهرها را صادر كرده است؟
وی اظهار داشت: خیلی از انواع میوه ها در روستاها بدست می آید اما مجوز كارخانه های آبمیوه گیری در شهرها صادر می شود؟ چرا اجازه توسعه روستاها را ندادیم، مگر در روستاها ازیاد جمعیت نداشته ایم؟اینها سئوالاتی است كه باید پاسخ داده شود.
7440/1630


1397/05/11
22:40:18
5.0 / 5
5225
تگهای خبر: تولید , سئو , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی