جاسوسی برخی برنامه های تلفن همراه از نمایشگر گوشی

جاسوسی برخی برنامه های تلفن همراه از نمایشگر گوشی لینك بگیر: از مدت ها پیش برخی كارشناسان امنیتی بر این باور بودند كه تعدادی از برنامه های تلفن همراه از میكروفون گوشی برای جاسوسی از محیط اطراف استفاده می نمایند.به گزارش لینك بگیر به نقل از تك رادار، حالا مشخص شده كه مساله سواستفاده اپلیكیشن های تلفن همراه از گوشیهای هوشمند بسیار فراتر از این مساله است و بعضی از این برنامه ها حتی برای ضبط ویدئو از نمایشگر گوشی طراحی شده اند.
بررسی های محققان دانشگاه نورت ایسترن در بوستون نشان داده است كه با اینكه برنامه های مورد بررسی شده توسط این پژوهشگران برای استراق سمع و جاسوسی صوتی مورد استفاده نبوده اند، اما سواستفاده های بزرگتری با استفاده از گوشیهای هوشمند رخ می دهد.
این بررسی طی مدت حدودا یك سال و با بررسی هزاران برنامه تلفن همراه رخ داده است. در مجموع ۱۷۲۶۰ برنامه اندرویدی طی این بررسی مورد توجه بوده اند و برای این كار از ۱۰ گوشی اندرویدی مختلف استفاده شده است.
برنامه خودكاری كه برای انجام این بررسی طراحی شده بود در صورت ارسال فایل های چندرسانه ای توسط هر یك از برنامه های نصب شده بر روی گوشی به خارج از آن محققان را از این امر آگاه می كرد.
در جریان این بررسی اپلیكیشن فیسبوك و بیش از ۸۰۰۰ برنامه دیگر كه اطلاعاتی برای فیسبوك ارسال می كنند هم مورد بررسی قرار گرفتند.
مهم ترین مساله نگران كننده در مورد برخی اپلیكیشن ها ضبط تصاویر ویدئویی از محتوای نمایشگر گوشی و ارسال این تصاویر برای برنامه های ثالث بوده است.
به عنوان مثال می توان به برنامه GoPuff اشاره نمود كه برنامه ای برای خرید و سفارش آنلاین غذاست، اما در عمل تصاویر تعاملات كاربر با برنامه یادشده را ضبط می كند و آنها را برای یك شركت تحلیل داده های همراه به نام Appsee ارسال می كند. در سیاست حریم شخصی این شركت اشاره ای به چنین اقدامی نشده و آنها پس از دریافت تذكراتی در مورد این اقدام خود سیاست حریم شخصی خویش را به روز كرده و در مورد این مساله اطلاع رسانی كردند.
این كارشناسان اخطار می دهند كاربران باید در زمان نصب برنامه های مختلف بر روی گوشیهای خود دقت كافی داشته باشند و از نصب برنامه هایی از منابع نامعتبر خودداری كنند.

1397/04/15
13:50:46
5.0 / 5
4640
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی