تهران میزبان بزرگترین رویداد ورزشی ربات ها در خاورمیانه

تهران میزبان بزرگترین رویداد ورزشی ربات ها در خاورمیانه لینك بگیر: تهران- دانشگاه صنعتی امیركبیر و كمیته ملی رباتیك جمهوری اسلامی ایران (فیرا) با همكاری فدارسیون جهانی رباتیك فیرا، میزبان بزرگترین رویداد ورزشی ربات ها در خاورمیانه است.


به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیركبیر، این رویداد 11 تا 15 اسفند سال جاری، میزبان ربات ها در رشته های مختلف ورزشی در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی است.
ورزش بعنوان یكی از اصلی ترین چالش هایی كه این روزها بعنوان موضوعی برای مباحث رباتیك و هوش مصنوعی تعریف می شود، توجه زیادی از محققان را به خود جلب كرده است.
در این راستا، كمیته فنی برگزاری این مسابقات با طرح چالش های روز دنیا در زمینه علم رباتیك و كنترل تحت عنوان بزرگترین رویداد ورزشی ربات ها در خاورمیانه از محققان كشور به همراه تیم های دیگر خارجی دعوت كرده تا دستاورد های خود در این عرصه را به رقابت بگذارند.
لیگ المپیك ربات های انسان نما بعنوان یكی از لیگ های مطرح این رقابت ها به دنبال به چالش كشیدن این علم در ورزش های مختلف است. ورزش هایی همچون دوومیدانی در ماده های دو سرعت و ماراتون، بسكتبال، فوتبال، تیراندازی با كمان و وزنه برداری.
همچنین كمیته برگزاری این مسابقات افتخار دارد برای نخستین بار در جهان، ربات ها را به سمت و سوی المپیك زمستانی ربات ها و حل چالش اسكی دعوت كرده و در كنار آن میزبان رقابت انسان ها با ربات ها در زمینه تیراندازی با كمان باشد.
ربات ها در چالش دوی صحرا نوردی ابتدا تا انتهای دانشگاه صنعتی امیركبیر را طی خواهند كرد.
در بخش دانش آموزی برای نخستین بار نگاه به مقوله خلاقیت، نوآوری و فناوری در كودكان و نوجوانان سبب شد لیگ خلاقیت در رباتیك با رویكرد موضوعات اساسی كشور مورد توجه قرار گیرد تا با این كار بتوان علاوه به عرضه مسائل ترویجی در این مورد دانش آموزان خلاق را برای عرضه راهكارهای برون رفت از بحران های موجود در كشور سوق داد.
افزون بر این با عنایت به معضل كم آبی در كشور و بحران آب، این لیگ تمركز اصلی خویش را بر این مورد گذاشته تا بتواند روحیه خلاقیت و نوآوری دانش آموزان در این حوزه را پرورش داده و آینده را در این مورد برای آنان ترسیم كند.
در بخشی دیگر، توجه به مهارت های فردی و دانش ورزی دانش آموزان در سنین رشد و نیاز به آموزش صحیح با رویكرد كارآفرینی در جامعه لیگ ماموریت غیرممكن را نتیجه داده است.
این لیگ كه كاملا به مهارت های آموخته دانش آموزان در حوزه رباتیك و هوش مصنوعی و روحیه خلاقیت و نوآوری آنان توجه دارد، با طرح مساله ای مشخص در روز مسابقه، مهارت های گروهی فنی و ایده پردازی تیمهای شركت كننده را محك خواهد زد.
هدف از مسابقات یادشده تولید كسب و كارهای پایدار در كشور و در نتیجه اشتغال زایی لازم در بخش رباتیك، اتوماسیون و هوش مصنوعی با طرح مسائل كاربردی در كشور و نگاه ویژه دانش پژوهان و محققان در این حوزه است.
علمی**9157**1440
تنظیم: منصوره شوشتری** انتشار: گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با كانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
لینك بگیرelm@
https: //telegram.me


1396/11/15
15:07:14
5.0 / 5
5267
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی