بورس خلیج فارس در دانشگاه بوشهر تصویب گردید

بورس خلیج فارس در دانشگاه بوشهر تصویب گردید لینك بگیر: بوشهر- رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر اظهار داشت: بورس خلیج فارس در این دانشگاه با هدف صیانت و پرآوازه كردن بیشتر این آبراه بین المللی طراحی و مصوب شد.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایرنا عبدالمجید مصلح روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر اضافه كرد: این بورسیه در زمان حاضر برای 12 دانشجوی خارجی هدف گذاری شده كه از مهر آینده جذب می شوند.
وی با اشاره به اینكه این دانشجویان با احراز شرایط علمی از هر نقطه جهان می توانند جذب شوند خاطرنشان كرد: همینطور ایرانیانی كه بیش از10 سال سابقه زندگی در كشور دیگری را دارند و تمایل به درس خواندن در ایران را داشته باشد می توانند از این بورس استفاده كنند.
وی امضای 10 تفاهم نامه با دانشگاههای مختلف بین المللی را همچون اقدام های مهم دانشگاه خلیج فارس در سالجاری عنوان نمود.
مصلح با اشاره به برگزاری دوره های مشترك بین المللی كوتاه مدت اظهار داشت: برای اولین بار با حمایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در گرجستان و سایر عوامل دیگر یك دوره ایران شناسی برای 20 دانشجوی گرجستانی از 27 بهمن طراحی شده است.
وی تصریح كرد: تلاش می گردد دوره های ایرانگردی كوتاه مدت و دراز مدت برای دانشجویانی كه در حوزه ایران شناسی، ادبیات فارسی و حوزه مطالعات ایران فعالیت می نمایند توسعه داده شود.
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهراظهار كرد: دانشگاه خلیج فارس در زمان حاضر با دانشگاههای گرجستان، بصره، مسقط، آلمان ایتالیا، اتریش، كانادا و تكنولوژی بمبئی هند همكاری علمی دارد.
مصلح اظهار داشت: اعضای هیات علمی دانشگاه خلیج فارس در سال 96، 70 مقاله مشترك علمی با دانشمندان و اساتید سایر كشورها انجام داده اند.
وی خاطرنشان كرد: در زمان حاضر 10دانشجوی دراز مدت خارجی از كشورهای عراق، افغانستان، تونس و یك مورد از اتریش كه به صورت تز مشترك با این دانشگاه كار می كند در دانشگاه خلیج فارس حضور دارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 25ساله شدن دانشگاه خلیج فارس در 24 بهمن اظهار داشت: به همین مناسبت جشنواره ای برای قدردانی ازتلاش همه كسانی كه در راه پیشرفت این دانشگاه گامی برداشتند برگزار می گردد.
وی خاطرنشان كرد: نتیجه تلاش های این افراد سبب شد امروز شاهد شكل گیری دانشگاهی با تراز علمی و آموزشی مناسب در سطح ملی و بین المللی باشیم.
مصلح افزود: در چارچوب این جشنواره روند توسعه دانشگاه خلیج فارس و آینده پیش روی آن برای ارتقای هرچه بیشتر و برداشتن گام های جدید مرور می گردد.
وی اظهار داشت: شناسایی دانش آموختگان این دانشگاه برای تشكیل انجمن دانش آموختگان به عنوان سرماهی ارزشمندی برای دانشگاه خلیج فارس در دستور كرار قرار دارد.
مصلح یادآورشد: دراین جشنواره مجموعه كسانی كه در این مدت برای پیشرفت دانشگاه تلاش كردند همچون استانداران، مسئولان دانشگاه، وزیران علوم، نمایندگان مجلس در دوره های مختلف و وزیر نفت به عنوان مجموعه ای كه همكاری قابل توجهی با دانشگاه خلیج فارس دارند حضور دارند.
رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر خاطرنشان كرد: این گردهمایی در جهت همگرایی و هم افزایی جامعه دانشگاهی برگزار و تلاش می گردد دستاوردهای 25 ساله دانشگاه عرضه شود.
وی با اشاره به برخی شاخص ها در دانشگاه خلیج فارس اظهار داشت: برپایه تعداد دانشكده های تكمیل شده هر پنج سال یك دانشكده در دانشگاه خلیج فارس احداث شده است.
مصلح اضافه كرد: با عنایت به اینكه هر سال 3.6دهم رشته تحصیلی به راه افتاده است در زمان حاضر 91 رشته تحصیلی شامل 29 رشته كارشناسی، 49 رشته كارشناسی ارشد، 12 رشته در مقطع دكترا و یك رشته كاردانی در دانشگاه خلیج فارس فعال است.
وی با اشاره به اینكه هر سال به صورت میانگین اعضای هیات علمی دانشگاه خلیج فارس 108 مقاله ارائه كرده اند اظهار داشت: به صورت متوسط هر سال با فرض 233 نفر عضو هیات علمی سالانه 9.3نفر عضو هیات علمی استخدام شده و هر سال 1.8 دهم نفر ارتقای مرتبه اعضای هیات علمی داشته ایم.
مصلح افزود: هر سال 2هزار و 288مترمربع فضای آموزشی، 372مترمربع فضای پژوهشی، 92 مترمربع فضای فرهنگی، یك هزار و 116مترمربع فضای خوابگاهی، یك هزار و 144مترمربع فضای اداری و پشتیبانی و 104مترمربع فضای ورزشی احداث شده است.
مصلح اظهار داشت: در مهر امسال 2هزار و 175نفر دانشجو در دانشگاه خلیج فارس پذیرش شدند و سرجمع دانشجویان این دانشگاه به هفت هزار و 300 نفر می رسد.
6047/6045**خبرنگار: موناعیدان*انتشاردهنده: اكبراقبال مجرد


1396/11/14
16:11:46
5.0 / 5
4454
تگهای خبر: وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی