سندگسترش كاربرد فناوری نانو در افق 1404 به دستگاه های اجرایی ابلاغ گردید

سندگسترش كاربرد فناوری نانو در افق 1404 به دستگاه های اجرایی ابلاغ گردید لینك بگیر: تهران - ایرنا – معاون اول رییس جمهوری تصویبنامه هیات وزیران درباره سند گسترش كاربرد فناوری نانو در افق 1404 را برای اجرا به دستگاه های ذیربط ابلاغ نمود.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دولت، سند گسترش كاربرد فناوری نانو در افق 1404 با هدف ارتقای اثرگذاری فناوی نانو در بهبود كیفیت زندگی و دستیابی به جایگاه پنجم جهان در تولید علم نانو وجایگاه پانزدهم درثبت اختراعات نانو در دفاتر معتبر جهانی، كسب سهم یك تا دو درصدی از بازار جهانی فناوری نانو و تولید جایگاه شغلی برای هشتاد هزار نفر ابلاغ گردیده است.
در این سند شاخص های كلانی به لحاظ رتبه علمی و فناوری تعریف شده است كه به باعث آن تا سال 1404 جمهوری اسلامی ایران باید 2 درصد از بازار جهانی در حوزه فناوری نانو را در اختیار داشته باشد و 80 هزار شغل تخصصی در این حوزه تولید كند.
همچنین به منظور گسترش كاربرد و تولید كشش بازار برای محصولات مبتنی بر فناوری نانو و با عنایت به تأثیرات این فناوری در ارتقای كیفیت و ارزش افزوده محصولات، افزایش عمر تجهیزات و ماشین آلات، افزایش راندمان تولید و صرفه جویی و كاهش هزینه ها و كاهش اثرات مخرب زیست محیطی، مقرر شد دستگاه های اجرایی بررسی و تایید محصولات فناوری نانو ساخت داخل با فناوری بومی و خرید هدفمند این محصولات را در اولویت قرار دهند.
بر این اساس، هیات وزیران برای هریك از وزارتخانه های نیرو، جهاد كشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، تعاون، كار و رفاه اجتماعی، نفت، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان برنامه و بودجه، سازمان ملی استاندارد و گمرك جمهوری اسلامی ایران تكالیفی را در جهت خرید محصولات نانو ساخت داخل با فناوری بومی برای گسترش كاربرد فناوری نانو در صنایع مرتبط تعیین كرد.
اسحاق جهانگیری این مصوبه را برای اجرا به وزارتخانه های نیرو، جهاد كشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش و پزشكی، نفت، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه كشور، سازمان ملی استاندارد ایران، سازمان حفاظت محیط زیست و معاونت علمی و فناوری رییس جمهور ابلاغ نمود.
سیام**9314**
تنظیم: داود توسلی**انتشار:


1396/10/14
20:28:03
5.0 / 5
4724
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی