تجهیز مراکز دیالیز چهار کشور خارجی به دستگاه همودیالیز ایرانی

تجهیز مراکز دیالیز چهار کشور خارجی به دستگاه همودیالیز ایرانی به گزارش لینک بگیر، مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولیدکننده دستگاه همودیالیز از صادرات این دستگاه ها به افغانستان، سوریه، عراق و اندونزی اطلاع داد.


 به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، در سال 1392 با تشدید تحریم های بین المللی و عدم ارسال تجهیزات پزشکی خصوصاً دستگاه همودیالیز، یک شرکت دانش بنیان تصمیم گرفت در راستای حل معضل جامعه بیماران دیالیزی کشور گام بردارد و در کاهش درد 30 هزار نفر بیمار دیالیزی کشور سهیم شود.
این تلاش عاقبت در سال 1394 به بار نشست و این شرکت نهمین تولید کننده این فناوری در دنیا نام گرفت و ایران را به عنوان پنجمین شرکت دارای دانش طراحی و ساخت در جهان معرفی نمود.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان و اولین تولید کننده دستگاه همودیالیز در ایران و غرب آسیا با اشاره به این که دستگاه همودیالیز عمل سم زدایی و آبگیری از خون بیمارانی که کلیه آنها گرفتار نارسایی شده است را انجام می دهد؛ اضافه کرد: از کار افتادن یا نارسایی کلیه سبب می شود سطح مواد سمی مانند اوره و آمونیاک در خون بالا رود و به سبب عدم دفع آب بوسیله کلیه، وزن بیمار بیشتر می شود. 
دستگاه همودیالیز که به عنوان جانشینی برای کلیه در صورت نارسایی یا از کار افتادن آن استفاده می شود از یک سو تهیه مایع دیالیز با دما، غلظت و فشار کنترل شده را انجام می دهد و از طرف دیگر وظیفه تحویل گرفتن و بازگرداندن خون بیمار به وی را برعهده دارد به نحوی که خطری از محل ورود هوا یا لخته خون به بدن بیمار بروز نکند. در واقع دستگاه همودیالیز از یک طرف مایعی را با تلفیقی از یون های سدیم، پتاسیم، منیزیم و گلوکز فراهم نموده و به سمت صافی دیالیز هدایت می کند و از سمت دیگر با بهره گیری از یک پمپ پریستالتیک، خون بیمار را از سرخرگ او تحویل گرفته و آنرا نیز به سمت صافی دیالیز ارسال می کند.
وی با بیان این که هم اکنون هزار دستگاه همودیالیز تولیدی این شرکت در 260 مرکز دولتی و خصوصی درحال ارائه خدمت به بیماران است، بیان کرد: با ارسال اولین محموله صادراتی دستگاه همودیالیز به کشور افغانستان و نصب آن در مرکز دیالیز بیمارستان افغان آریا، این شرکت به جمع صادرکنندگان تجهیزات پزشکی پیشرفته پیوست و در ادامه به کشور های سوریه، عراق و اندونزی نیز صادرات انجام شده است.
این فناور با اشاره به وضعیت کشور قبل از تولید این محصول اظهار داشت: قبل از تولید این محصول در کشور، همیشه نیاز به واردات این دستگاه از خارج بود و باتوجه به هزینه قطعات یدکی دستگاه های خارجی سالانه بیش از 10 میلیون دلار ارز از کشور خارج می شد که با تولید داخلی این محصول ضمن جلوگیری از خروج این مبلغ، زمینه ارز آوری از محل صادرات دستگاه هم برقرار شد.
منبع:

1402/11/18
08:25:13
0.0 / 5
176
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی