انجام ۲۴ آزمایش پزشکی توسط چینی ها در فضا

انجام ۲۴ آزمایش پزشکی توسط چینی ها در فضا به گزارش لینک بگیر بنابر گزارش ها سه فضانورد چینی که چندی قبل به ایستگاه فضایی این کشور رفتند مقرر است ۲۴ آزمایش پزشکی را در آنجا انجام دهند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، مدتی پیش سه فضانورد چینی طی ماموریتی به نام "شنژو-۱۴" به ایستگاه فضایی ساخت این کشور به نام تیانگونگ رفتند.
بگفته آژانس فضایی سرنشین دار چین فضانوردان شنژو-۱۴ در طول شش ماه اقامت خود در ایستگاه فضایی چین، ۲۴ آزمایش پزشکی در مدار انجام خواهند داد.
"لی ینگهوی"(Li Yinghui) معاون طراح ارشد سیستم برنامه فضایی سرنشین دار چین اظهار داشت: این آزمایش های پزشکی فضایی عموما جهت بررسی چگونگی تأثیر محیط بدون وزن و پروازهای فضایی بر فضانوردان طراحی شده اند.
در مقایسه با ماموریت های خدمه قبلی، در ماموریت شنژو چهاردهم نمونه های مایع بدن همچون خون، ادرار و بزاق فضانوردان جمع آوری خواهد شد. این سه نفر همین طور از روش های نوری غیر تهاجمی برای اندازه گیری میزان از دست دادن عضلات و تحلیل و بررسی متابولیت های ادرار استفاده می کنند.
لی همین طور اشاره کرد که داده های بدن جمع آوری شده توسط فضانوردان ماموریت شنژو-۱۲ و شنژو-۱۳ پایه خوبی برای انجام مطالعات برای فضانوردان ماموریت شنژو-۱۴ فراهم نموده است.
چین در ۵ ژوئن ماموریت سه نفره شنژو-۱۴ را که سومین خدمه پروژه ایستگاه فضایی این کشور است، پرتاب کرد. سه فضانورد چینی با تیم زمینی برای تکمیل مونتاژ و ساخت ایستگاه فضایی تیانگونگ همکاری خواهند کرد. آنها همین طور در کابینه های آزمایشی آن برای اکتشاف علمی زندگی، بوم شناسی و بیوتکنولوژی کار خواهند کرد.
فضانوردان این ماموریت اهداف زیادی برای تکمیل در ایستگاه فضایی دارند. لیو یانگ، فضانورد زن این ماموریت گفت خدمه ماموریت شنژو-۱۴ برنامه فشرده ای را آغاز خواهند کرد که شامل انجام عملیات های پیچیده متوالی در طول این سفر شش ماهه فضایی است.
از دیگر وظایف فضانوردان می توان به نصب و پیکربندی تجهیزات، انجام آزمایش های علمی و نمایش فناوری و حفظ عملیات معمول ایستگاه تیانگونگ اشاره نمود. فضانوردان دو تا سه راهپیمایی فضایی را انجام خواهند داد و برای دانشجویان سخنرانی های علمی خواهند داشت.
در نیمه دوم دوره ماموریت، فضاپیمای باری تیانژو-۵ و خدمه ماموریت شنژو-۱۵ مقرر است به این ایستگاه عظیم برسند. بگفته مسئولان، خدمه ماموریت شنژو-۱۴ و شنژو-۱۵ با یکدیگر در ایستگاه فضایی چین ملاقات خواهند کرد. قبل از ورود این گروه از فضانوردان به ایستگاه خدمه دو ماموریت شنژو-۱۲ و شنژو-۱۳ هم که هر کدام شامل سه فضانورد بودند در آنجا حضور داشتند.1401/03/24
08:10:44
0.0 / 5
205
تگهای خبر: تكنولوژی , دانش , سئو , علم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی