ورزش، مغز سالمندان را قوی می کند

ورزش، مغز سالمندان را قوی می کند لینک بگیر: پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو در مطالعه اخیرشان اظهار کرده اند افراد مسنی که بطور منظم ورزش می کنند مغز قوی تر و بهتری دارند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از اس اف، ورزش فقط برای داشتن بدن سالم نیست. برای داشتن ذهن قوی تر هم ورزش کار مفیدی است. نتایج مطالعه اخیر محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا-سن دیگو نشان داده است که ورزش به بهبود وظایف شناختی در ارتباط با عملکرد اجرایی منجر می شود.
"زینکا زلاتار"(Zvinka Zlatar) نویسنده اصلی این مطالعه اظهار داشت: ما هنوز نمی دانیم که آیا این فعالیت کم روزانه در شناخت اثر بلندمدتی دارد یا خیر. ما طی این مطالعه به بررسی این مورد پرداختیم تا دریابیم آیا انجام فعالیت بدنی با شدت های مختلف در طول زمان، در محیط های بدون نظارت می تواند سبب بهبود طولانی مدت در سلامت مغز و تغییر رفتار پایدار شود یا خیر.
در این مطالعه ۹۰ فرد بین ۵۰ تا ۷۴ سال انتخاب شدند و محققان از آنها خواستند تا در حین ورزش از شتاب سنج استفاده کنند و چندین تست شناختی را از خانه انجام دهند. یافته ها نشان دهنده ارتباط مستقیم بین ورزش و عملکرد شناختی بود.
محققان دریافتند در روزهایی که افراد ورزش می کردند، عملکرد شناختی شان تقویت می شد اما در روزهایی که افراد ورزش نمی کردند، عملکرد شناختی شرکت کنندگان کاهش می یافت.
ارتباط بین ورزش و عملکرد شناختی حتی زمانی که محققان عواملی مانند وضعیت اچ آی وی، سن، جنسیت، تحصیلات و نژاد/قومیت را تنظیم کردند، باقی ماند. این ارتباط برای افرادی که برای انجام کارهای روزانه مانند تمیز کردن خانه یا پرداخت قبوض به دیگران متکی بودند هم برقرار است.
دکتر "رینه مور"(Raeanne Moore) نویسنده ارشد این مطالعه اظهار داشت: برای آنها، فعالیت بدنی امکان دارد سود بیشتری بر عملکرد شناختی روزانه داشته باشد.
دکتر مور این فرضیه را مطرح می کند که افرادی که از نظر عملکردی بزرگسالان مستقل هستند احیانا در فعالیتهای محرک شناختی و اجتماعی بیشتر شرکت می کنند، که این امر سبب می شود ورزش برای شناخت تأثیر کمتری داشته باشد.
یافته های این مطالعه در مجله "JMIR mHealth and uHealth" انتشار یافته است.
منبع:

1401/03/03
15:11:15
0.0 / 5
200
تگهای خبر: دانش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی