نگاهی به موشک جدید چینی ها

نگاهی به موشک جدید چینی ها نسل جدید موشک حامل چینی ها معروف به ˮلانگ مارچ ۸ وای ۲ˮ(Long March-۸ Y۲) ۲۱ ژانویه ۲۰۲۲ به مرکز پرتاب فضایی ونچانگ در استان هاینان منتقل شد.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از چاینا دیلی، طبق اعلام آکادمی فناوری پرتابگر چین(CALT) دومین موشک حامل لانگ مارچ، ۸ بامداد روز جمعه به مرکز پرتاب فضایی ونچانگ در استان هاینان رسید.
آکادمی فناوری پرتابگر چین مستقر در پکن که بخشی از شرکت علوم فضایی و فناوری چین است، اظهار داشت: قطعات این موشک با کشتی از تیانجین حمل شد و سپس در سفری که تکمیل آن حدود یک هفته طول کشید، به مرکز پرتاب فضایی ونچانگ منتقل شد.
این موشک در مرکز پرتاب فضایی ونچانگ، مونتاژ خواهد شد و پیش از پرتاب در اواخر ماه فوریه یا اوایل ماه مارس، آزمایشات نهایی را تکمیل خواهد نمود.
لانگ مارچ ۸، جوان ترین عضو خانواده موشک لانگ مارچ چین است و پرواز اولیه خویش را در دسامبر ۲۰۲۰ در ونچانگ انجام داده است. پرواز اولیه برای یک هواگرد به زمانی گفته می شود که هواگرد توسط نیروی خودش برای نخستین بار زمین را ترک کند.
این موشک ۵۰.۳ متری دارای دو مرحله اصلی و دو تقویت کننده جانبی است. لانگ مارچ ۸ با وزن پرتاب ۳۵۶ متریک تن، می تواند محموله هایی تا وزن ۴.۵ تن را به مدار خورشید آهنگ(که درفاصله ۷۰۰ کیلومتری از سطح زمین قرار دارد) یا ماهواره هایی با وزن تا ۲.۸ تن را به مدار انتقالی زمین ثابت ارسال نماید. مدار انتقالی زمین ثابت(Geostationary transfer orbit) یا مدار زمین ثابت انتقال یک مدار "هوهمان"(hohmann) است که از آن برای رسیدن به مدار زمین آهنگ یا مدار زمین ثابت با به کارگیری موتورهای رانش بالا با سوخت شیمیایی استفاده می شود.
لانگ مارچ ۸ می تواند فضاپیماها را به مدارهای مختلف همچون مدار نزدیک زمین پرتاب کند اما به قول طراحان آن، وظیفه اصلی این موشک قرار دادن ماهواره ها در مدار خورشیدآهنگ در جهت پاسخگویی به تقاضای زیاد پرتاب ها از جانب شرکتهای ماهواره ای تجاری در داخل و در خارج از کشور است.
علاوه بر مرکز پرتاب ونچانگ، موشک لانگ مارچ ۸ می تواند از مرکز پرتاب ماهواره جیوچوان در شمال غربی صحرای گبی هم پرتاب شود.
تحقیق و توسعه این موشک در سال ۲۰۱۷ شروع شد و تکمیل آن حدود سه سال به طول انجامید. نخستین موشک لانگ مارچ ۸ ماه اکتبر سال قبل میلادی ساخته شد.
منبع:

1400/11/03
23:38:38
0.0 / 5
281
تگهای خبر: شركت , فناوری , ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی