شرکت تاکسی اینترنتی در بازار سرمایه پذیرش شد

شرکت تاکسی اینترنتی در بازار سرمایه پذیرش شد لینک بگیر: مدیرعامل فرابورس ایران از تصویب ضوابط خاص استارتاپ ها برای ورود به بازار سرمایه در سازمان بورس و همین طور پذیرش یک شرکت تاکسی اینترنتی در فرابورس آگاهی داد.به گزارش لینک بگیر به نقل از بازار سرمایه، امیر هامونی ضمن اشاره به این که در قدم اول شرکت تپسی بعنوان نخستین استارتاپ در فرابورس پذیرش شد، اظهار داشت: سایر استارتاپ ها مثل فیلیمو هم درخواست پذیرش در فرابورس را داده اند که درحال بررسی است.
وی با تکیه بر این که شرکتهای استارتاپی به علت دارایی های نامشهود زیادی که دارند نسبت به سایر شرکتهای بازار سرمایه با ریسک بالاتری مواجهند، اضافه کرد: بنابراین در قدم اول برای عرضه اولیه این شرکت ها، سهام آنها به مردم عرضه نمی گردد بلکه به صورت غیر مستقیم و از راه مشارکت صندوق های سرمایه گذاری و سایر نهادهای مالی عرضه اولیه صورت خواهد گرفت.
مدیرعامل فرابورس ایران در پاسخ به این پرسش که استارتاپ ها برای ورود به بازار سرمایه باید چه شرایطی را احراز کنند، عنوان کرد: این شرکت ها مثل همه بنگاه هایی که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند باید شرایط پذیرش را که توسط فرابورس مشخص شده، احراز کنند.
وی افزود: همینطور علاوه بر شرایط فوق، شروط ۱۷ گانه ای هم توسط کارگروه استارتاپ ها تعیین شده که باید آنها را قبل از ورود به بازار سرمایه فراهم نمایند.
هامونی در مورد این شروط ۱۷ گانه به چند مورد مهم آن اشاره نمود و اظهار داشت: مثلا باید درصدی از سهام خویش را نزد هیأت پذیرش فرابورس به وثیقه بگذارند تا وقتی که ریسک های شرکت به حداقل رسید این سهام به مرور در بازار سرمایه عرضه خواهد شد.
همچنین از دیگر شرط های مهم صیانت از داده های محرمانه کاربران مردمی هست که باید تاییدیه هایی پیرامون این مورد به فرابورس ارائه نمایند.


منبع:

1400/09/07
13:40:21
0.0 / 5
428
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی