هواپیمایی که می تواند ۹۰ روز در آسمان پرواز کند!

هواپیمایی که می تواند ۹۰ روز در آسمان پرواز کند! نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا درحال توسعه یک هواپیمای بدون خلبان خورشیدی (انرژی خورشیدی) است که می تواند ۹۰ روز در آسمان پرواز کند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، نیروی دریایی ایالات متحده درحال توسعه یک هواپیمای بدون خلبان خورشیدی است که می تواند ۹۰ روز در آسمان پرواز کند تا به نظارت کشتی های نیروی دریایی بپردازد یا بعنوان پلتفرمی برای بازپخش ارتباطات عمل کند.
این هواپیما که "Skydweller" نام دارد توسط "Skydweller Aero" توسعه یافته است. طراحی این هواپیما بر مبنای هواپیمای سرنشین دار Solar Impulse 2 انجام شده است. این هواپیما در ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ دور دنیا سفر کرد. البته این هواپیما هر ۵ روز یکبار مجبور به توقف بود. اما در این هواپیمای جدید اتاقک خلبان حذف خواهد شد که این کار فضا را برای تعبیه سخت افزارهایی که توانایی های حرکت خودکار هواپیما را فراهم می آورد، آزاد می کند.
"رابرت میلر" (Robert Miller)، مدیرعامل Skydweller Aero در گفتگو با New Scientist اظهار داشت: وقتی اتاقک خلبان را برداریم، استقامت هواپیما را بالا برده و فرصت نصب حداکثر ۴۰۰ کیلوگرم بار را فراهم می نماییم.


این هواپیمای بدون خلبان دارای بال هایی به طول ۲۳۶ فوت است که روی آنها با سلول های خورشیدی پوشیده شده است، اما سازندگان آن امکان دارد سلول های سوختی هیدروژنی را هم برای تقویت عملکردش به آن اضافه کنند.
"میلر" اضافه کرد: ما هم اکنون برنامه خویش را برای آزمایش پرواز خودکار، سپس بلند شدن خودکار، سپس فرود خودکار و در نهایت نخستین پرواز خودکار خود دنبال می نماییم. بعد از آزمایش همه این موارد، ما به برنامه و آزمایش طولانی مدتمان و هدفمان که کارکردن هواپیما برای ۹۰ روز است، خواهیم پرداخت.
این بال ها با ۲۹۰۰ فوت مربع سلول فتوولتاییک که ۲ کیلووات انرژی تأمین می کنند، پوشانده خواهند شد، اما افزودن سلول های سوختی هیدروژنی سبب عملکرد بهتر این هواپیما می شود.
فتوولتاییک (Photovoltaics) یا به اختصار PV، فناوری تبدیل (انرژی) نور به الکتریسیته از طریق استفاده از نیم رساناهایی است که خصوصیت اثر فوتوولتاییک پدیده ای را که در زمینه های فوتوشیمی، فیزیک و الکتروشیمی مورد استفاده و بررسی است، دارند.
این هواپیمای خودران با سرعت ۱۰۰ گره حرکت خواهد نمود و در ارتفاع ۴۵ هزار و ۹۳۱ فوت از سطح زمین پرواز خواهد نمود و قادر به حمل ۸۰۰ پوند بار هم خواهد بود.



1400/05/16
12:02:01
0.0 / 5
188
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی