۳ میهمان مریخ در سال نو

۳ میهمان مریخ در سال نو شاید هزاران کیلومتر از ما فاصله داشته باشد اما زمین فراموش نکرده که مریخ سال نو را در پیش دارد.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس آلرت، هفتم فوریه ۲۰۲۱ سیاره ی سرخ سال نوی خودرا جشن می گیرد حداقل بر طبق تقویم ما.
از آنجا که هر سال مریخی برابر ۶۸۷ روز در زمین است(معادل ۶۶۸.۶ روز مریخی) این رویداد هر دو سال یک دفعه رخ می دهد. از آن جا که تقویم مریخی از سال ۱۹۵۵ شروع شده مریخ وارد ۳۶ امین سال خود می شود.


سه میهمان مریخ در سال نو!
سه ماموریت به مریخ در طول روزهای آینده صورت خواهد گرفت. امارات متحده عربی یک کاوشگر به نام "العمل"(Al-Amal) یا "امید" را به مدار مریخ می فرستد که مقرر است در روز ۹ فوریه به مریخ برسد. این کاوشگر جو و آب و هوای مریخ را بررسی می کند تا تشخیص دهد آیا این سیاره جهت زندگی مناسب می باشد یا نه.
انتظار می رود کاوشگر تیان ون-۱(Tianwen-۱) چین نیز در تاریخ ۱۰ فوریه به مریخ برسد. این ماموریت شامل یک مدارگرد، یک سطح نشین و یک مریخ نورد است که با انرژی خورشیدی کار می کند. سطح نشین و مریخ نورد در ماه مه به سطح مریخ می روند تا مطالعاتی جامع داشته باشند.
ایالات متحده می خواهد یک کاوشگر ناسا به نام Perseverance(استقامت) را ۱۸ فوریه در دهانه ی جزرو(Jezero) فرود آورد. این مکان سرشار از خاک است و بر طبق شواهد بنظر می رسد این منطقه روزی آب داشته است. این کاوشگر به دنبال شواهدی از حیات در گذشته می گردد و نمونه هایی جمع آوری می کند تا توسط دو ماموریت در حال توسعه دیگر به زمین بازگردانده شود.
این که هر سه ی این ماموریت ها در زمان برابر به مریخ می روند تصادفی نیست. به سبب چالش هایی که ارسال فضاپیما به مریخ دارد یک موقعیت مناسب هر دو سال یک دفعه به مدت ۲ ماه پیش می آید که فضاپیماها بتوانند با حداقل انرژی به مریخ بروند این موقعیت بتازگی در ماه ژوئیه تا سپتامبر سال قبل فراهم شده بود.
رسیدن همزمان هر سه ماموریت به مریخ در سال نوی مریخی اتفاقی خوشحال کننده است و از آن جا که هر سه ی این ماموریت ها بخش های مختلفی از مریخ را جستجو می کنند سال ۳۶ مریخ عصری جدید و جسورانه در علم خواهد بود.
پس باید اظهار داشت:
سال نو مبارک مریخ!
امیدواریم دوستان رباتی جدیدت را دوست داشته باشی و ممکنست به زودی از نزدیک باهم جشن بگیریم!1399/11/20
21:53:17
0.0 / 5
468
تگهای خبر: انرژی , علم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی