آزمایش جدید كروناویروس كه می تواند جایگزین آزمایش های كنونی باشد

آزمایش جدید كروناویروس كه می تواند جایگزین آزمایش های كنونی باشد لینك بگیر: پژوهشگران آمریكایی، آزمایش جدیدی برای شناسایی كروناویروس ارایه داده اند كه می تواند كارآیی بیشتری نسبت به آزمایش های كنونی داشته باشد و در زمان نیز صرفه جویی كند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، دانشمندان "آزمایشگاه های نورث ول هلث"(Northwell Health Laboratories) آمریکا، روش تشخیصی جدیدی ارایه داده اند که می تواند نظارت بر همه گیری و مدیریت بالینی کووید-۱۹ به کار برود. این روش موسوم به "NWHL LDT"، مجموعه متفاوتی از "واکنش گرهای ناب"(Reagents) را در بر می گیرد و می تواند ۹۱ بیمار را به صورت همزمان آزمایش کند. NWHL LDT، کار خودرا با دقت آزمایش های تایید شده توسط "سازمان کنترل و پیشگیری بیماری"(CDC) انجام می دهد.
دکتر "گریگوری بری"(Gregory Berry)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: همه گیری کووید-۱۹، به ایجاد محدودیت در دسترسی به آزمایش منجر گردیده است. ما امیدواریم که بتوانیم آزمایش دیگری برای تشخیص کروناویروس ارائه دهیم که در آن، مجموعه ای از واکنش گرهای ناب به صورت همزمان تلاش می کنند.
"آزمایش تقویت اسید نوکلئیک"(NAAT)، بر شناسایی کروناویروس در نمونه های تنفسی مبتنی است و بعنوان یک روش تشخیصی استاندارد شناخته می شود. سازمان کنترل و پیشگیری بیماری در ابتدا این آزمایش را بعنوان پرکاربردترین روش آزمایشی ارائه داد. این روش، پرایمرها و کاوشگرهای پیوندی را برای تشخیص نواحی موسوم به "N1" و "N2" در ژن "ﻧﻮﮐﻠﺌﻮﮐﭙﺴﯿﺪ" (Nucleocapsid) به کار می گیرد. پروتئین ﻧﻮﮐﻠﺌﻮﮐﭙﺴﯿﺪ، نقش مهمی را در تقویت ویروس بر عهده دارد و همچنین، "ریبونوکلئاز "(RNase) را تقویت می کند تا به بررسی استخراج آران ای و اطمینان از کیفیت نمونه بپردازد.
دکتر بری و همکارانش، آزمایشی ابداع نموده اند که ژن s را در کروناویروس هدف قرار می دهد و مانند آزمایش های استاندارد سازمان کنترل و پیشگیری بیماری، از پرایمرها و کاوشگرهای پیوندی مشابهی استفاده می نماید.
ارزیابی بالینی ۲۷۰ نمونه جمع آوری شده از سواب بینی افراد مشکوک به کووید-۱۹ نشان داد که این روش با آزمایش های اصلاح شده سازمان کنترل و پیشگیری بیماری، ۹۸/۵ درصد در موارد مثبت و ۹۹/۳ در موارد منفی موافقت داشته است.
همچنین، روش NWHL NDT در مقایسه با آزمایش های سازمان کنترل و پیشگیری بیماری، کارآیی های قابل توجهی را نشان داد برای اینکه این روش فقط به یک مجموعه از پرایمرها و کاوشگرهای پیوندی برای هر نمونه نیاز دارد؛ در صورتیکه در آزمایش های سازمان کنترل و پیشگیری بیماری، به سه مجموعه برای هر بیمار نیاز است. این خاصیت سبب می شود که انجام دادن هر آزمایش ساده تر باشد و صرفه جویی در زمان و مواد مصرفی را نیز به همراه دارد. این آزمایش به آسانی جهت استفاده تشخیصی در آزمایشگاه ها نیز قابل اجرا می باشد.
پژوهشگران در بررسی های خود دریافتند که NWHL LDT می تواند یک ارزیابی مستقل با یک ژن واحد باشد و در آزمایش های تجاری برای تشخیص پاتوژن کروناویروس به کار برود.
دکتر "وی ژن"(Wei Zhen)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: نظارت گاه به گاه جهت بررسی اینکه جهش ها در منطقه مورد نظر پرایمرها و کاوشگرهای پیوندی NWHL LDT ایجاد نشده اند، یک بررسی کیفی کافی برای اطمینان از ادامه یافتن عملکرد تحلیلی ثابت است.
این پژوهش، در "Journal of Molecular Diagnostics" به چاپ رسید.
منبع:

1399/08/29
12:29:04
5.0 / 5
1158
تگهای خبر: دانش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی