چالش ناسا برای تخلیه بار فرودگرهای قمری

چالش ناسا برای تخلیه بار فرودگرهای قمری به گزارش لینك بگیر ناسا در چالش جدیدی از مردم خواسته است تا نظرات خویش را درباره یافتن بهترین راه برای تخلیه فرودگرهای قمری عرضه كنند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، ناسا چالش جدیدی را اعلام نموده است که عموم مردم را به عرضه راه هایی برای تخلیه بار فرودگرهای قمری تشویق می کند. ناسا در این چالش معروف به (Lunar Delivery Challenge)، مبلغ ۲۵ هزار دلار جایزه برای بهترین ایده هایی در نظر گرفته است که برای تخلیه فرودگرهای قمری پروژه فضایی "آرتمیس" (Artemis) مطرح می شوند.
به نظر می آید که یکی از بدترین تنگناها در مأموریت های فضایی، بیرون آوردن وسایل از وسیله نقلیه ای باشد که به مقصد رسیده است. هر فضانوردی که در تخلیه بار یک فضاپیما یا حتی خودرو نقش داشته، اعتراف می کند که این کار، بسیار دشوارتر از سفر کردن است. ناسا زمانی انتظار داشت که فضانوردان روی سطح ماه فرود بیایند و در همان روز هم تجهیزات را به صورت دستی از فضاپیما بیرون بیاورند.
پروژه آرتمیس مقرر است که در سال ۲۰۲۴، اولین فضانورد زن را به همراه یک فضانورد مرد روی سطح ماه فرود بیاورد تا اولین گام را برای حضور دائم انسان در ماه بردارد.
این پروژه، از شرکت کنندگان می خواهد تا راه های جدیدی را برای خارج کردن محموله هایی مانند تجهیزات کوچک، ماژول ها و ابزاری از این دست عرضه کنند.
"پاول کسلر" (Paul Kessler)، از پژوهشگران ناسا اظهار داشت: ما در جستجوی یافتن راهی از میان ایده های عموم مردم هستیم؛ ازاین رو این چالش فقط مختص مهندسان نیست. ما می خواهیم نظرات همه مردم را بشنویم و برای شنیدن همه نظرات از ساده تا پیچیده مشتاق هستیم. ما هنوز بهترین راه را نیافته ایم؛ بنابراین تمایل داریم که هر پیشنهادی را بشنویم.
منبع:

1399/08/09
23:12:08
5.0 / 5
1064
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی