برای اولین بار در چند دهه گذشته روی داد

شكار تصویر باشكوه پرواز یك موشك از مقابل ماه

شكار تصویر باشكوه پرواز یك موشك از مقابل ماه به گزارش لینك بگیر برای نخستین بار طی چند دهه گذشته كه پرتاب موشك های فضایی به امری رایج تبدیل گشته است، یك عكاس خوش ذوق به لطف آمیزه ای از شانس، زمانبندی عالی و مهارت، تصاویری كاملاً واضح و باشكوه از پرواز یك موشك كه در حال گذر از مقابل ماه كامل است، شكار كرده است.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، تصاویر باورنکردنی از پرواز یک موشک مقابل ماه توسط یک عکاس در ایالات متحده ثبت و به اشتراک گذاشته شده است.
"استیون رایس" از دیرباز خیال ثبت چنین رویدادی را در سر می پروراند. رویای وی در شب ۲ اکتبر حوالی ساعت ۲۱ رنگ واقعیت به خود گرفت.
"رایس" اطلاع یافت که ناسا در حال انجام یک مأموریت برای تأمین مجدد تجهیزات و امکانات برای خدمه ایستگاه فضایی بین المللی است که توسط شرکت "نورثروپ گرومن" انجام می شود و در این پرتاب، فضاپیمای "Cygnus NG-۱۴" از مقابل ماه عبور خواهد نمود. او می دانست که نمی تواند این اتفاق را از دست بدهد.
عکاسان حرفه ای پرتاب های فضایی معتقدند که این نخستین بار طی بیست و چند سال قبل است که چنین تصاویر واضحی از یک موشک در حال پرواز در مقابل ماه گرفته می شود.
"رایس" توضیح داد: این مورد مدتی طولانی بعنوان یک خیال در ذهن من بود، چونکه در جایی زندگی می کنم که تعداد زیادی پرتاب گیرم نمی آید.
وقتی "رایس" شنید که تا مکان پرتاب این موشک در فیلادلفیا از خانه اش با ماشین فقط سه ساعت و نیم راه است، دریافت که آرزویش قابل تحقق شده است.
این موشک حامل ۲۲۶۷ کیلوگرم هوا، غذا، آب، قطعات لباس فضایی و آزمایشات علمی و همینطور یک توالت جدید به ارزش ۲۳ میلیون دلار برای ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) بود.
موفقیت ساده ای نیست که بتوان تصاویر واضحی از یک موشک بسیار سریع در حالیکه تنها در چند ثانیه از مقابل ماه عبور می کند، شکار کرد. برای این کار به تلفیقی از شانس، زمان بندی و مهارت لازم است و "رایس" ثابت کرد که هر سه آنها را در آن شب به خوبی داشته است.
ازاین رو "رایس" تمام محاسبات را انجام داد، برنامه ها و نقشه های خاص منطقه اطراف پرتاب را بررسی کرد و فهمید که او بهترین نتیجه را در کنار جاده ای در نزدیکی یک مزرعه ذرت در فاصله ۵.۴ کیلومتر دورتر از محل پرتاب خواهد گرفت.
"رایس" می دانست که باید تقریباً ۲۲ ثانیه بعد از پرتاب، گرفتن تصاویر را شروع کند و این فرصت زیادی نیست.
اما زمانی که فقط ۱۶ دقیقه تا پرتاب، وقت مانده بود، فهمید که در نقطه اشتباهی ایستاده است و با عجله تمام وسایل خویش را به نقطه درست که چند 10 متر با آن فاصله داشت، منتقل کرد.
خوشبختانه، برای "رایس" و برای همه ما، وی بموقع توانست بموقع ۹ عکس خیره کننده از این موشک در حال گذر از مقابل ماه و صعود به آسمان شکار و از این رویداد فیلمبرداری هم کرد. او این عکس ها را در حساب کاربری اینستاگرام خود و فیلم را در صفحه یوتیوب خود به اشتراک گذاشته است.


جالب تر اینکه "رایس" از یک سه پایه و لنز تله فوتو ۳۰۰ میلی متری(۱۱ اینچی) بهره برده است که فقط ۲۰ دلار برای او هزینه داشته است. او همینطور از یک دوربین دیگر بر روی یک سه پایه دیگر بهره برد که با وضوح ۴K از این رویداد فیلم گرفت.
منبع:

1399/07/19
20:40:54
5.0 / 5
1568
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی