تغییرات اقلیمی مانع اكتشافات فضایی هستند

تغییرات اقلیمی مانع اكتشافات فضایی هستند لینك بگیر: تغییرات اقلیمی علاوه بر لطمه رساندن به زمین می توانند مانعی برای اكتشافات فضایی باشند و مشكلاتی برای این بررسی ها ایجاد كنند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از فیوچریسم، تغییرات اقلیمی نه فقط به زمین لطمه می رسانند، بلکه مانعی برای اکتشافات فضایی به شمار می روند.
گزارش ها حاکی از این است که بعضی از تلسکوپ های قوی جهان به خاطر تغییرات اقلیمی که در محیط اطراف آنها صورت می گیرد، در بررسی اجرام آسمانی با مشکلاتی روبرو می شوند. افزایش دما و تغییرات محیطی دیگر سبب مختل شدن این تجهیزات می شود و جلوی دید آنها را می گیرد.افزایش دما
بعضی از مشکلاتی که برای تجهیزات بررسی فضایی مانند تلسکوپ ها ایجاد می شود، ناشی از افزایش دما است. "تلسکوپ های وی ال تی"(VLT) که از بزرگترین تلسکوپ های جهان به شمار می روند و به "سازمان رصدخانه جنوبی اروپا"(ESO) تعلق دارند، با چنین مشکلاتی روبرو هستند.
اگر دما بیش از حد افزایش یابد، هوای داخل رصدخانه آشفته می شود و کیفیت تصویر را هنگام بررسی از بین می برد. بااینکه فیزیکدانان و فضانوردان اروپایی نمی توانند این مشکل را مستقیما به تغییرات اقلیمی مرتبط سازند اما می دانند که این مشکل ناشی از شرایطی است که در اثر تغییرات اقلیمی پیش می آیند.
پژوهشگران دریافتند که تغییرات آب و هوایی، مانع دید رصدخانه ها نیز می شود. برای مثال، این بررسی نشان داد که تغییر در فصل هایی که با طوفان همراه هستند، بادها و الگوهای آب و هوایی به وجود می آورد که تغییر آنها بیش از حد سریع است؛ به همین دلیل، فضانوردان نمی توانند بررسی های خودرا به آسانی انجام دهند.
منبع:

1399/07/01
14:43:14
5.0 / 5
1694
تگهای خبر: كیفیت , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی