نتایج جدیدترین تحقیقات نشان می دهد

معتادها بیشتر كرونا می گیرند

معتادها بیشتر كرونا می گیرند لینك بگیر: پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود دریافتند كه احتمال بستری شدن و مرگ و میر ناشی از كووید-۱۹، در افرادی كه اعتیاد دارند، بیشتر است.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از نوروساینس نیوز، پژوهشی که با بودجه "موسسه ملی سلامت" (NIH) آمریکا انجام شده است، نشان داده است که افراد گرفتار "اختلال سوءمصرف مواد"(SUD)، بیشتر نسبت به کووید-۱۹ و نتایج آن صدمه پذیر هستند. یافته های این پژوهش نشان می دهند که افراد فعال در حوزه مراقبت از سلامت باید افراد مبتلا به اختلال سوءمصرف مواد را به دقت بررسی نمایند و برنامه هایی برای کمک به محافظت از آنها در مقابل عفونت و نتایج شدید آن عرضه کنند.
این گروه پژوهشی با بررسی پرونده الکترونیک میلیون ها بیمار در آمریکا دریافتند که احتمال مبتلا شدن به کووید-۱۹ در افراد مبتلا به اختلال سوءمصرف مواد، بیشتر از افرادی است که به این اختلال مبتلا نیستند. این تأثیر، در افرادی که به اختلال مصرف مخدر مبتلا بودند، قوی تر بود. این افراد، نتایج منفی کووید-۱۹ مانند بستری شدن و مرگ را بیشتر از افراد دیگر تجربه می کنند.
دکتر "نورا ولکو"(Nora Volkow)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: ریه ها و سیستم قلب-عروقی، اغلب در افراد مبتلا به اختلال سوءمصرف مواد در معرض خطر هستند و همین می تواند صدمه پذیری بالای آنها را نسبت به کووید-۱۹ نشان دهد. عامل موثر دیگر، حاشیه نشینی افراد معتاد است که دسترسی به خدمات بهداشتی را برای آنها دشوارتر می کند. پزشکان باید چالش های منحصر به فرد مراقبت از این جمعیت صدمه پذیر را دقیقاً مانند سایر گروههای پرخطر برآورده کنند.
۷۳ میلیون بیمار، در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفتند که بیشتر از ۷.۵ میلیون نفر از آنها، مبتلا به اختلال سوءمصرف مواد تشخیص داده شدند. بیشتر از ۱۲ هزار نفر از بیماران، به کووید- ۱۹ مبتلا بودند و حدود ۱۸۸۰ نفر هم هم به اختلال سوءمصرف مواد و هم به کووید- ۱۹ مبتلا بودند. موارد اختلال سوءمصرف مواد در این پژوهش، اعتیاد به تنباکو، الکل، مواد افیونی یا "اپیوئید"(opioid)، ماری جوآنا و کوکائین را شامل می شد.
اثرات پیچیده اختلال سوءمصرف مواد، در افزایش نتایج منفی کووید-۱۹ قابل مشاهده بود. میزان بستری شدن و مرگ و میر ناشی از کووید- ۱۹، در افراد مبتلا به این اختلال، بیشتر از بقیه افراد بود.
به قول پژوهشگران، یافته های این بررسی، بر ضرورت غربالگری و درمان اختلال سوءمصرف مواد، بعنوان بخشی از راهبرد کنترل همه گیری کووید- ۱۹ تاکید می کند.
این پژوهش، در مجله "Molecular Psychiatry" به چاپ رسید.
منبع:

1399/06/25
12:42:20
5.0 / 5
1586
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی