استفاده از ربات ها جهت بررسی نحوه واكنش افراد به رفتارهای ساده

استفاده از ربات ها جهت بررسی نحوه واكنش افراد به رفتارهای ساده لینك بگیر استفاده از ربات ها جهت بررسی نحوه واكنش افراد به رفتارهای ساده


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از نیچر، ویکوفسکا در مورد مطالعه اخیر خود اظهار داشت: بعنوان یک دانشمند علوم اعصاب شناختی، همیشه مغز انسان و پیچیدگی هایش برایم جذاب است. همانطور که در تصویر مشخص است من برای درک تعامل علوم اعصاب و رباتیک همیشه با ربات ها سر و کار دارم. من به این مورد که چگونه مغز سیگنال های اجتماعی ربات ها و انسان ها را پردازش می کند بسیار علاقه مند هستم.
وی اظهار داشت: محققان رباتیک "موسسه فناوری ایتالیا" در جنوآ، که آزمایشگاه من هم در آنجا است ربات"آی کاب" (iCub ) که در تصویر مشخص است را برای پشتیبانی از تحقیقات در زمینه هوش مصنوعی تجسم یافته، توسعه دادند. این ربات مجهز به یک سیستم نرم افزاری پیشرفته است و می تواند کارهای بسیاری انجام دهد.
ربات"آی کاب" می تواند چشم، سر، بازوان، دست ها، کمر و پاهایش را حرکت داده و با حسگرهایی که درونش تعبیه شده هم می تواند صدای اطراف خویش را بشنود.
وی در اینباره اظهار داشت: ما همینطور می توانیم رفتاری در آن ایجاد نماییم که با شنیدن صدای یک محرک سرش را به سمت آن صدا بچرخاند. در مطالعه اخیر ما یک کلاه سیمی را روی سر شخص قرار دادیم و نحوه واکنش مغز آن فرد به ربات را اندازه گرفتیم. ما از یک ربات به جای یک انسان دیگر استفاده کردیم چونکه این امر سبب می شود در خیلی از آزمایشات اندازه گیری میزان بروز عواطف، حرکات ریز چهره و جهت نگاه کردن راحتتر باشد.
طراحی ربات هایی که رفتارهایی را نشان می دهند که انسان به سادگی می تواند آنها را بفهمد و به آنها پاسخ دهد مهم می باشد، چونکه ربات های اجتماعی و کمکی می توانند نقش مهمی در مراقبت از سالمندان یا کودکان دارای نیازهای ویژه ایفا کنند.
کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم(ASD) اغلب علاقمند به تعامل با ربات ها هستند، احتمالاً به این علت که چهره یک ربات دارای حالات پیچیده کمتری است و بنابراین چهره آن برای کودکان چندان ترسناک نیست.
وی در پایان اظهار داشت: یک سوال اساسی که در ذهن ما ایجاد می شود این است که ربات ها چه نوع احساسات و افکاری را در افراد ایجاد می کنند. باید بگویم که من بعضی اوقات احساس می کنم بسیار با ربات ها میتوانم بیشتر از انسان ها ارتباط برقرار کنم. برای من حدودا غیر ممکن است که در مقابل رفتار ربات ها بی احساس برخورد کنم برای مثال وقتی که ربات یک شیء را به من می دهد یا چهره ای غمناک به خود می گیرد خیلی اوقات می گویم اوه، ربات من هم اکنون غمگین، اذیت شده یا بی حوصله است.
منبع:

1399/04/31
14:16:27
5.0 / 5
2569
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی