درخشش یك دنباله دار در تصاویر ثبت شده از فضا

درخشش یك دنباله دار در تصاویر ثبت شده از فضا لینك بگیر: فضانوردان ˮایستگاه فضایی بین المللیˮ تصویری زیبا از درخشش یك دنباله دار در آسمان شب به ثبت رساندند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از اسپیس، این دنباله دار "نئووایز"(NEOWISE) یا " C/۲۰۲۰ F۳" نام دارد و با عبور از فراز سیاره زمین توسط فضانوردان "ایستگاه فضایی بین المللی" و زمینی ها رصد شده است.
این دنباله دار در ابتدا در اواخر ماه مارس دیده شد و خیلی کم نور بود و ستاره شناسان مطمئن نبودند که وضعیت آن تغییر می کند یا خیر.
اما با گذشت زمان این دنباله دار بسیار درخشان شد.
"باب بهنکن"(Bob Behnken) فضانورد ناسا که الان در ایستگاه فضایی بین المللی مستقر است، تصاویری از این دنباله دار ثبت نمود.
"ایوان واگنر"(Ivan Vagner) از سازمان فضایی روسیه نیز از دیگر فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی است که تصاویری از این دنباله دار به ثبت رساند که درخشش آن در آسمان شب را نشان میدهد.
واگنر راجع به دنباله درخشان این دنباله دار هم اظهاراتی نوشت که نسبت به سیارک ها خاصیت بارز دنباله دار است.
دم یک دنباله دار توسط تشعشعات خورشیدی شکل می گیرد و گرد و غبار را از حباب اطراف دنباله دار به بیرون می آورد. همزمان یخ آن گرم شده و به گاز تبدیل می شود.
هم اکنون، برای تماشای دنباله دار "نئووایز" به دوربین شکاری نیاز است. رصدگران مطمئن نیستند که این دنباله دار چه زمانی بسیار درخشان خواهد شد که خود دنباله دار و دنباله آن با چشم غیرمسلح دیده شوند.
اما این دنباله دار این ماه همچنان خواهد درخشید و در تاریخ ۲۲ ژوئیه سال جاری در نزدیک ترین حالت خود به زمین خواهد رسید.
منبع:

1399/04/17
23:49:28
5.0 / 5
2235
تگهای خبر: دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی