شلیك ژاپنی ها به زباله های فضایی با لیزر!

شلیك ژاپنی ها به زباله های فضایی با لیزر! به گزارش لینك بگیر ژاپن می خواهد با استفاده از یك ماهواره لیزری مبادرت به هدف قرار دادن زباله های فضایی در مدار زمین كند.


به گزارش لینک بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، مهندسان شرکت ماهواره ای ژاپنی معروف به "JSAT" برنامه جدید خود برای ارسال ماهواره مجهز به لیزر را به مدار زمین برای کمک به از بین بردن زباله های فضایی که در حال گردش به دور زمین هستند، اعلام نمودند.
این شرکت در نظر دارد ماهواره خویش را در سال ۲۰۲۶ پرتاب کند، جایی که قطعات کوچک زباله های فضایی را که دانشمندان نگران آن هستند که امکان دارد روزی با دیگر ماهواره های فعال برخورد کنند، هدف قرار می دهد.
این ماهواره از لیزر کم توان استفاده می نماید که برای شلیک در پالس های کوتاه طراحی شده است و از تکنیکی شبیه به روش معمولی که توسط متخصصین پوست برای از بین بردن لکه های پوستی استفاده می شود، استفاده می نماید.
ژاپنی ها به جای اینکه تمام قسمت های زباله های فضایی را با لیزر بسوزانند، در حال برنامه ریزی برای آن هستند که به شکل هدفمند، یک قسمت کوچک از هر قطعه زباله را ذوب کنند و باعث تغییر مسیر آن به بیرون از مدار زمین شوند.


بدین ترتیب، قسمت هدف قرار گرفته شده هنگام ذوب شدن مقداری گاز منتشر می کند که محققان امیدوار هستند نیروی کافی برای هدایت آن به بیرون از مدار زمین و بازگشت به سمت جو زمین تولید نماید تا کاملاً توسط جو زمین سوزانده شود.
"تادانوری فوکوشیما" سرپرست این پروژه اظهار داشت: زباله های فضایی مشکل بزرگی ایجاد می کنند. من می خواهم به هر قیمتی این پروژه مهم را به مرحله اجرا برسانم.
این ماهواره لیزری بین ۲۷۰ تا ۳۱۷ کیلوگرم وزن خواهد داشت و در حال پشت سر گذاشتن ملاحظات و طراحی نهایی است و احتمالاً در ارتفاعی بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ مایل بالاتر از سطح زمین در مدار قرار خواهد گرفت.
این ماهواره می تواند به بیشتر از ۱۷۰ میلیون قطعه زباله فضایی که هم اکنون گمان می رود در حال چرخش به دور زمین هستند، دسترسی داشته باشد.
خیلی از زباله های فضایی تنها چند سانتی متر اندازه دارند که شامل اجزای کوچکی هستند که از ماهواره ها یا موشک های جدا شده اند و در مدار زمین باقی مانده اند.
با این وجود، دانشمندان تخمین می زنند بیشتر از ۳۴ هزار زباله بزرگ تر از چهار اینچ در مدار زمین وجود داشته باشد که بعضی از آنها حتی به اندازه یک ماهواره کامل هستند و می توانند صدمات جدی به سایر ماهواره های فعال در مدار زمین وارد کنند.


"ایچی یونکورا" رئیس JSAT در یک کنفرانس مطبوعاتی با معرفی این پروژه اظهار داشت: ما نمی توانیم مشکل زباله های فضایی را نادیده بگیریم، چون که در آینده یک تهدید جدی برای تجارت فضایی ما خواهند بود.
در گذشته محققان پیشنهاد می کردند از ماهواره هایی با تورهای بزرگ برای جمع آوری زباله های فضایی و خارج کردن آنها از مدار استفاده شود، اما تیم JSAT اعتقاد دارد که لیزر کم توان می تواند مؤثرتر و کارآمدتر ابزار باشد.1399/04/15
18:08:33
5.0 / 5
2517
تگهای خبر: تولید , دانش , شركت , ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی