وزیر ارتباطات خبر داد؛

حمایت از پروژه های فناوری كوانتوم

حمایت از پروژه های فناوری كوانتوم به گزارش لینك بگیر وزیر ارتباطات اظهار داشت از پروژه های پژوهشگران در زمینه فناوری كوانتوم حمایت خواهیم كرد.



به گزارش لینك بگیر به نقل از مهر، محمدجواد آذری جهرمی در اولین همایش ملی فناوری كوانتومی كه در سازمان انرژی اتمی در حال برگزاری است، خاطرنشان كرد: در حال حاضر تحولات عظیمی در عرصه فناوری اطلاعات رخ داده كه فناوری كوانتوم هم می تواند در پیشرفت این تحولات تاثیرگذار باشد.
وی با بیان اینكه این تحول با فناوری G۵ و IOT در حال انجام است اظهار داشت: زندگی بشری با این فناوری ها دستخوش تحولاتی شده كه توانسته مدل های اقتصادی و اجتماعی جامعه بشری را تحت تاثیر قرار دهد.
وی افزود: اگر در چهار سال گذشته فردی از خارج كشور به ایران می آمد انگار وارد دنیای دیگری می شد اما امروزه تا حدودی سطح تكنولوژی كشور به سطح تكنولوژی دنیا نزدیك شده و فناوری ارتقا یافته است.
آذری با بیان اینكه ولی كشور ما فاصله زیادی با وضعیت مطلوب سایر كشورها دارد، اظهار داشت: اكنون موضوع رانندگی اتوماتیك در سطح جاده ها و خودروهای بدون راننده در دنیا مطرح است كه دستیابی به این موضوع نیاز به هوشمند شدن جاده ها دارد و باید با فناوری های نوین مانند فناوری كوانتوم به این تكنولوژی دست یافت.
وی با بیان اینكه فناوری كوانتوم می تواند به انتقال اطلاعات كمك كند اظهار داشت: در حال حاضر ابعاد مختلف زندگی انسان هوشمند شده است. فناوری كوانتوم یك انتخاب درست است كه می تواند در كشور با تحقیقاتی رو به توسعه رود.
آذری با اشاره به حمایت های وزارت ارتباطات از فناوری كوانتوم گفت: ما در این وزارتخانه از این فناوری حمایت می كنیم و امیدواریم این علم در مراكز علمی توسعه یابد.
به گفته وی، اخیرا با برخی از كشورها پروژه هایی را در جهت پیشبرد فناوری كوانتوم قرار است اجرایی كنیم.
وزیر ارتباطات تاكید كرد: امیدواریم با همكاری و همبستگی دستگاه ها در حوزه كوانتوم گام هایی برداشته شود و پروژه های پژوهشگران وزارت ارتباطات در زمینه فناوری كوانتوم است پیش برده شود.
 

1396/06/05
23:22:28
5.0 / 5
4710
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی