در گزارش لینك بگیر عنوان شد؛

ترافیك اینترنت برای سرویس VOD رایگان نیست

ترافیك اینترنت برای سرویس VOD رایگان نیست به گزارش لینك بگیر مدیركل نظارت بر خدمات ارتباطی رگولاتوری اظهار داشت: سیاست رایگان بودن ترافیك اینترنت برای VOD های داخلی متوقف شده و كاربران جهت استفاده از رسانه های تعاملی باید هزینه اینترنت بپردازند.محمد امامی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد نرخ استفاده اینترنت برای کاربران تلویزیون های اینترنتی و رسانه های تعاملی (VOD ها) باتوجه به نارضایتی کاربران از نحوه محاسبه ترافیک این سرویس توسط اپراتورها، اظهار داشت: اپراتورها دیگر سیاست ترافیک رایگان اینترنت را در قبال VOD ها و تلویزیون های اینترنتی اجرا نمی کنند.
مدیرکل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به این پرسش که چرا ترافیک اینترنت خدمات نمایش خانگی برای کاربران به صورت کامل محاسبه می شود، توضیح داد: بعضی از شبکه های اینترنتی نمایش خانگی (VOD ها) اشتراک سرویس خودرا به کاربر می فروشند. نحوه ارائه این سرویس به شکلی است که اگر کاربر یک اشتراک ماهانه و یا هفتگی خریداری کند، اپراتور اینترنت ملزم است که ترافیک اینترنت وی را در زمانی که از اشتراک سرویس VOD استفاده می نماید به صورت نیم بها محاسبه کند.
وی اظهار داشت: اما اگر کاربری اشتراک نداشته باشد، توافقی که بعضی از VOD ها با اپراتورهای اینترنت دارند این است که بجای اینکه کاربر اشتراک خریداری کند، بتواند با پرداخت تعرفه کامل اینترنت، از سرویس VOD ها استفاده نماید. اما زمانی که کاربر اشتراک سرویس VOD را خریداری نموده است، بطور قطع باید ترافیک وی به صورت یک دوم محاسبه شود. بنا بر این بوده است که این مساله اطلاع رسانی شود.
امامی افزود: زمانی ترافیک اینترنت VOD ها رایگان بود و اگر کاربری اشتراک سرویس پخش فیلم و نمایش این شبکه ها را داشت، دیگر نیازی به پرداخت هزینه اینترنت نبود، اما الان این سیاست تغییر کرده و تا جایی که من می دانم، اپراتورهای اینترنت، سیاست ترافیک رایگان را در قبال VOD ها ندارند.
وی اظهار داشت: تا قبل از این مطابق موافقتنامه ای که VOD ها و اپراتورها با هم داشتند، ترافیک اینترنت سرویس تقاضای ویدئو (VOD ) رایگان محاسبه می شد و کاربری که حق اشتراک خریداری می کرد، از اینترنت رایگان برای دریافت خدمات VOD، استفاده می کرد. اما الان این طور نیست و این مساله نیازمند اطلاع رسانی بیشتر به کاربران است.
مدیرکل نظارت بر خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد اینکه آیا این مساله تخلف است یا خیر، اظهار داشت: مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات این اختیار را به اپراتورها داده است که اگر می خواهند می توانند ترافیک خدمات صوت و تصویر را به صورت رایگان عرضه کنند اما اگر قرار باشد که هزینه ای بابت این سرویس هم دریافت نمایند، باید از مشترک یک دوم تعرفه اینترنت را ستاندن کنند.
وی اظهار داشت: اگر مشترکی از VOD سرور استفاده می نماید و اشتراکی خریده باشد اما ترافیک اینترنت وی کامل محاسبه می شود، این مساله از دید ما تخلف است؛ البته بررسی های ما نیز نشان میدهد که اپراتورها تابحال در این مورد تخلفی نداشته اند.


منبع:

1399/02/24
16:09:56
5.0 / 5
2581
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی