تشخیص كروناویروس با هوش مصنوعی با دقت ۹۸ درصد و ظرف چند ثانیه

تشخیص كروناویروس با هوش مصنوعی با دقت ۹۸ درصد و ظرف چند ثانیه به گزارش لینك بگیر یكی از محققان آمریكایی موفق به تولید یك نرم افزار مبتنی بر ˮهوش مصنوعیˮ شده كه می تواند وجود كروناویروس در عكس اشعه ایكس قفسه سینه افراد را تنها در عرض چند ثانیه تشخیص دهد.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، در حال حاضر مقامات بهداشتی آمریكا تلاش می كنند نتایج آزمایش مبتلا شدن به "كرونا ویروس" را بموقع آماده كنند. اما این فرایند شامل آزمایش گیری، آزمایش نمونه ها و سپس عرضه نتایج است.
در این راستا، یكی از محققان دانشگاه "دیتون"(Dayton) در ایالت "اوهایو" آمریكا یك تكنولوژی جدید توسعه داده كه می تواند در عرض چند ثانیه و با دقت ۹۸ درصد ابتلای افراد به "كروناویروس" را تشخیص دهد.
"باراث نارایانان"(Barath Narayanan) این نرم افزار هوش مصنوعی را طراحی نموده كه می تواند تنها با اسكن تصاویر اشعه ایكس قفسه سینه، بیماری "كووید-۱۹" را شناسایی كند.
در این نرم افزار از یك الگوریتم "یادگیری ماشین" استفاده می شود كه به نحوی آموزش داده شده كه از اسكن قفسه سینه افراد مبتلا به بیماری و افراد سالم استفاده می نماید تا به جست وجوی نشانه های در رابطه با "كروناویروس" بپردازد.


"باراث نارایانان" در مورد دستاورد پرارزش خود اظهار كرد، این الگوریتم با استفاده از یادیگری عمیق كه شاخه ای از "هوش مصنوعی" است، خویش را به شناسایی علایم و نشانه های بیماری آموزش داد.
وی ادامه داد، با گذشت زمان این الگوریتم، شناسایی تصاویر بیشتری از اشعه ایكس را به خودش آموخت و حتی دقت آن از ۹۸ درصد به ۹۹ درصد هم رسید.
"باراث نارایانان" كه مدرك كارشناسی ارشد و دكتری خود در رشته مهندسی برق را از دانشگاه "دیتون" دریافت كرده است، اظهار داشت: من خواستم كاری برای منافع مشترك انجام دهم و به نظر رسید كه تصویربرداری های پزشكی روش خوبی برای انجام این كار است.


این محقق می خواهد طی چند روز آتی دستاورد خویش را به تایید "سازمان غذا و دارو" آمریكا برساند.1399/01/21
12:24:15
5.0 / 5
3532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی