انتقال سرور سرویس های مجازی به ایران

انتقال سرور سرویس های مجازی به ایران به گزارش لینك بگیر معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر از زمینه سازی جهت انتقال سرورهای سرویس های مهم فضای مجازی به ایران داده و تمركز این حركت را بر سرویس های فیلترشده اعلام كرد.


شایعاتی در خصوص انتقال سرورهای سرویس‌های فضای مجازی مانند تلگرام منتشر شده است. معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام كرد: «قرار است زمینه انتقال سرویس‌های مهم به كشور ایجاد شود و اگر قرار باشد سرور یك سرویس خاص به داخل كشور منتقل شود، آن را با شفافیت تمام اعلام خواهیم كرد.»
 
وزیر ارتباطات نیز در این خصوص گفت:
 
شورای عالی فضای مجازی مصوبه‌ای برای انتقال سرورها نداشته است؛ اما این موضوع با مصوبات دیگری درباره اولویت‌ و نحوه ارائه تسهیلات به شبكه‌های بومی و خارجی پیگیری شده كه بر این اساس، شبكه‌های خارجی دارای سرور در ایران و شبكه‌های بومی نسبت به شبكه‌های خارجی بدون سرور در ایران امتیاز می‌گیرند.
معاون وزیر اعلام كرد كه نقض حریم خصوصی، آفت این اقدام است؛ زیرا این كار باعث می‌شود تعامل با سرویس‌دهندگان خارجی به نتیجه نرسد. جهرمی اشاره كرده است كه دولت مستقر و خصوصا رئیس جمهور نیز حساسیت ویژه‌ای در خصوص حفظ حریم خصوصی دارند. به گفته‌ی جهرمی، این كار با تأكید بر فرهنگ اسلامی ایرانی صورت خواهد گرفت.
 
پیگیری این موضوع از دیروز آغاز شده و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام كرده است كه اگر به نتیجه برسند، به‌طور شفاف اطلاع‌رسانی می‌كنند. این پیگیری‌ها صرفا برای یك سرویس خاص نبوده و نقطه تمركز این حركت بر سرویس‌های فیلترشده است.
1396/04/15
00:01:03
5.0 / 5
4918
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی