معضلی نگران كننده تر از كروناویروس

معضلی نگران كننده تر از كروناویروس لینك بگیر: حجم چشم گیر زباله های غیر قابل بازیافتی كه در اثر شیوع كروناویروس به جا می مانند، مشكلی است كه هم اكنون حتی از كروناویروس نیز نگرانی بیشتری به همراه دارد.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از ورج، زباله هایی كه عفونت بدن بیماران مبتلا به كروناویروس را به همراه دارند، هم اكنون نگرانی بزرگتری نسبت به كروناویروس به شمار می روند. بیماران و كسانی كه در مراكز درمانی فعالیت دارند، تجهیزات غیرقابل بازیافت پزشكی همچون ماسك را به سرعت استفاده می نمایند و حجم قابل توجهی، از زباله های خطرناك را به جا می گذارند.
میزان زباله های ناشی از كروناویروس به حدی زیاد است كه مقامات ووهان علاوه بر ساخت بیمارستان، ناچار شدند تاسیساتی نیز برای بازیافت زباله های پزشكی بسازند.
افزایش زباله های پزشكی، در حال تغییر دادن محیط زیست است و چالش های بزرگی را به همراه دارد. در هر حال پژوهشگران اهتمام دارند كه این شرایط را مدیریت كنند. آنها باور دارند كه می توان در مورد زباله های پزشكی ناشی از كروناویروس، مانند همه زباله های پزشكی معمولی تصمیم گرفت. این زباله ها را می توان توسط بخش های سلامت و محیط زیست مدیریت كرد تا به كارخانه های مربوطه منتقل شوند و به محیط زیست آسیبی نزنند.
نكته نگران كننده دیگری كه در مورد زباله های پزشكی ناشی از كروناویروس وجود دارد، این است كه زباله ها می توانند عاملی برای انتقال بیماری باشند؛ بدین ترتیب كسانی كه مسئول جمع آوری این زباله ها هستند، همیشه در خطر مبتلاشدن به بیماری قرار دارند. پژوهشگران باور دارند كه جمع آوری و بسته بندی درست این زباله ها می تواند میزان چنین خطراتی را كم كند. تجهیز این افراد به ماسك، دستكش و لباس های مخصوص می تواند آنها را از خطر مبتلاشدن به بیماری حفظ كند.
با این همه باید توجه داشت كه چنین بحران هایی در این شرایط رو به افزایش است و همه جهان را تحت تاثیر قرار می دهد.
منبع:

1399/01/08
14:24:05
5.0 / 5
3283
تگهای خبر: سئو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی