نگاهی به پیشرفت فناوری های پوشیدنی حوزه سلامت

دستگاه های پوشیدنی، تحول غیرقابل انكار حوزه فناوری

دستگاه های پوشیدنی، تحول غیرقابل انكار حوزه فناوری لینك بگیر: پیشرفت ابزار پوشیدنی در سال های اخیر نشان میدهد كه در آینده شاهد تحول چشم گیر این فناوری خواهیم بود.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، فناوری های پوشیدنی حوزه تناسب اندام در سال های اخیر، موج جدیدی را در جوامع به وجود آورده اند. بنا بر این است كه شاهد ظهور و گسترش ردیاب های تناسب اندام و یا ساعات هوشمند هستیم. این گسترش نشان میدهد كه جریان پیشرفت ابزارهای پوشیدنی در آینده كند نخواهد شد و روندی فزاینده خواهد داشت.
با افزایش تقاضای مصرف كنندگان برای داشتن ابزار مخصوص بررسی سلامت، كاربرد فناوری پوشیدنی در چهار سال قبل سه برابر شده است. بررسی ها حاكی از این هستند كه بیش از ۸۰ درصد مصرف كنندگان تمایل دارند از فناوری های پوشیدنی تناسب اندام استفاده كنند.
افزایش تقاضا برای فناوری های پوشیدنی، بازار را متحول كرده و هم اكنون، بیمه گذاران و شركت ها در حال بررسی نحوه تجهیز فناوری های پوشیدنی حوزه سلامت هستند تا كارآیی آنها برای مصرف كنندگان و مشتریان بیشتر باشد.

فناوری پوشیدنی حوزه سلامت
فناوری های پوشیدنی حوزه سلامت، ابزارهای الكترونیكی همچون فیت بیت و ساعت هوشمند را در بر دارند كه مصرف كننده می تواند آنها را بپوشد. این ابزار، برای گردآوری داده های مربوط به سلامت و ورزش كاربر طراحی شده اند. تعداد مصرف كنندگان فناوری های پوشیدنی از ۹ درصد در سال ۲۰۱۴ به ۳۳ درصد در سال ۲۰۱۸ رسیده است.
پیشرفت فناوری های پوشیدنی و تقاضای كنترل سلامت با كمك آنها، تاثیر بسزایی در صنعت پزشكی داشته و شركت های سازنده این گونه فناوری ها را به ابداع ابزاری مانند فیت بیت و ساعت هوشمند سوق داده است.

ردیاب پوشیدنی تناسب اندام
بعضی از ساده ترین و اصلی ترین فناوری های پوشیدنی، مچ بندهایی هستند كه حسگرهایی برای ردیابی فعالیت فیزیكی و ضربان قلب كاربر دارند. این مچ بندها با اپلیكیشن های گوناگون تلفن همراه هماهنگ می شوند تا پیشنهاداتی برای سلامت و تناسب اندام او عرضه كنند.
فیت بیت مدل "فلكس"(Flex)، یكی از گزینه های ابتدایی و مشهور برای مصرف كنندگان فناوری پوشیدنی است. ظاهر براق و توانایی این فیت بیت در ردیابی گام هایی كه كاربر طی روز برمی دارد، توجه خیلی از مصرف كنندگان فناوری پوشیدنی را به خود جلب كرده است.ساعت هوشمند سلامت
ساعات هوشمند كه در ابتدا فقط برای محاسبه تعداد گام ها و نمایش زمان ارائه شدند، حالا به ابزارهایی جهت بررسی سلامت تبدیل گشته اند. شركت اپل در سال ۲۰۱۷، اپلیكیشنی موسوم به "Apple Heart Study" جهت بررسی سلامت ارائه داد كه ضربان قلب كاربران را بررسی می كرد و به افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی آگهی می داد.


این شركت بتازگی اپلیكیشنی موسوم به "Movement Disorder API" را ارائه داد كه به پژوهشگران كمك می نماید تا داده های جدید مربوط به بیماری پاركینسون را گردآوری كنند.


ساعات هوشمند به كاربران امكان می دهند تا از عهده وظایفی مانند خواندن و ارسال پیام و همین طور برقراری تماس برآیند كه معمولا با تلفن همراه انجام می شوند. ساعات هوشمند علاوه بر انجام دادن این وظایف، به ردیابی ورزش، تناسب اندام و سلامت كاربر نیز می پردازند.

ابزار پوشیدنی بررسی نوار قلب
ابزار پوشیدنی كه از عهده تست نوار قلب برمی آیند، پیشرفت قابل توجهی در حوزه تجهیزات الكترونیكی به شمار می روند و آنچه این ابزار را از ساعات هوشمند متمایز می كند، توانایی آنها در انجام تست نوار قلب كاربر است.
در سالی كه گذشته، شاهد رونمایی از بهترین انواع ابزار پوشیدنی بودیم كه یكی از آنها، ساعت هوشمند موسوم به "Move ECG" است.


Move ECG می تواند نوار قلب كاربر خودرا ثبت كند و آنرا به پزشك او بفرستد و حتی به تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی نیز كمك نماید. این ساعت هوشمند هنگام قدم زدن، دویدن، شنا كردن و دوچرخه سواری كاربر، مواردی همچون سرعت، مسافت و ارتفاع را مورد بررسی قرار می دهد.

ابزار پوشیدنی بررسی فشار خون
شركت ژاپنی "اُمرُن"(Omron) در سال گذشته، از یك ساعت هوشمند رونمایی نمود كه به بررسی فشار خون كاربر می پردازد. شاید این ساعت هوشمند موسوم به "هارت گاید"(HeartGuide) مانند یك ساعت هوشمند معمولی به نظر برسد اما در اصل، یك ابزار بررسی فشار خون است كه می تواند علاوه بر فشار خون، كارهای روزانه كاربر، تعداد گامهای او، مسافت طی شده و كالری های سوزانده شده را مورد بررسی قرار دهد.


هارت گاید می تواند همه سنجش های ثبت شده را در حافظه خود حفظ كند و آنها را به یك اپلیكیشن تلفن همراه موسوم به "هارت ادوایزر"(HeartAdvisor) انتقال دهد. بدین ترتیب، كاربر می تواند داده های مربوط به سلامتی خودرا ردیابی و ذخیره كند و آنها را در اختیار پزشك قرار دهد.

حسگرهای زیستی
سنسورهای زیستی، ابزاری در حال پیشرفت هستند كه به كلی با مچ بندهای تناسب اندام و ساعات هوشمند تفاوت دارند. شركت "فیلیپس"(Philips)، یك سنسور زیستی پوشیدنی عرضه كرده است كه مانند یك برچسب است و به بیماران امكان می دهد تا هنگام حركت كردن، داده های مربوط به ضربان قلب، تنفس و دمای بدن خودرا گردآوری كنند.
پژوهش مركز پزشكی "دانشگاه آگوستا"(Augusta University) نشان میدهد كه این ابزار پوشیدنی، تا ۸۹ درصد به كاهش ایست قلبی و تنفسی كمك كرده است. این نتیجه، توانایی ابزار پوشیدنی را در بهبود سلامت بیمار و كاهش بار كاری پزشكان نشان میدهد.

پیشرفت ها و آینده ابزار پوشیدنی حوزه پزشكی
بازار فناوری های پوشیدنی حوزه سلامت، رو به رشد است و پیشرفت آن سبب می شود كه فناوری های پوشیدنی بیشتری در اختیار مشتریان و افراد فعال در حوزه تجارت قرار بگیرد.
گسترش رو به رشد فناوری های پوشیدنی حوزه تناسب اندام، تصمیم گیری بیمه گذاران، ارائه دهندگان خدمات درمانی و شركت ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد تا بتوانند از مزایای ابزار پوشیدنی حوزه سلامت بهره مند شوند.
بیمه گذاران می توانند با استفاده از ابزار پوشیدنی، هزینه های مربوط به بیماران را كاهش دهند و به افزایش ارزش زندگی آنها كمك كنند. فناوری های پوشیدنی می توانند تعداد دفعات مراجعه به بیمارستان و بستری شدن را كاهش دهند. ۷۵ درصد كاربران این ابزار باور دارند كه ابزار پوشیدنی به آنها كمك می كنند تا بیشتر در حفظ سلامت خود نقش داشته باشند.
شركت ها نیز از مزایای ابزار پوشیدنی حوزه سلامت بهره مند می شوند و آنها را برای كارمندان خود پیشنهاد می كنند تا كیفیت كار آنها بهبود یابد.
میزان مصرف ابزار پوشیدنی طی چهار سال اخیر، نشان میدهد كه كاربرد این فناوری در آینده، بسیار متداول تر خواهد بود و ابزار پوشیدنی، به یك فناوری عادی تبدیل خواهد شد. قابلیت اتصال ابزار به اینترنت با ابداع سنسورهای دقیق تر، گسترش خواهد یافت و امكان داشتن یك سبك سالم زندگی را برای مردم فراهم خواهدنمود.1398/12/28
23:29:11
5.0 / 5
3218
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی