تشكیل مریخ ۲۰ میلیون سال طول كشیده است بعلاوه فیلم

تشكیل مریخ ۲۰ میلیون سال طول كشیده است بعلاوه فیلم به گزارش لینك بگیر محققان آمریكایی اخیرا دریافته اند كه۲۰ میلیون سال طول كشیده كه سیاره مریخ به شكل امروزی خود تبدیل گردد.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، محققان دریافته اند زمانی كه سیاره مریخ در حال شكل گیری بود، امكان دارد سه سیارك با قطر هزار تا ۲ هزار كیلومتر با آن برخورد كرده باشند.
محققان آمریكایی با انجام مطالعه ای جدید اینگونه دریافتند كه سیاره سرخ به تدریج شكل گرفته است و كشیدن ذرات كیهانی به میدان گرانشی خود، به صورت یك سیاره درآمده است.
انباشته شدن این ذرات به نحوی انجام شده كه قطر فعلی مریخ ۴ هزار و ۲۰۰ مایل است.
یافته های این مطالعه جدید با مطالعات پیشین مغایرت دارد كه گفته شده بود مریخ ۲ تا ۴ میلیارد سال بعد از تشكیل منظومه شمسی، به سرعت تشكیل شده است.
حدود ۲۰۰ شهاب سنگ مریخی روی كره زمین وجود دارد كه تصور می شود به هنگام برخورد با سیارك های بزرگ از مریخ خارج شده اند.
در گذشته، دانشمندان از این شهاب سنگ های مریخی برای ساخت جدول زمانی شكل گیری سیاره استفاده می كردند و تاریخ اسرارآمیز تشكیل آنرا ترسیم می كردند.
اما محققان آمریكایی از موسسه تحقیقاتی جنوب غربی در تگزاس بر مبنای شبیه سازی مدلهای كامپیوتری از یك سیارك كه به مریخ برخورد كرده، یافته های جدیدی را دریافتند.
"سایمون ماركی"( Simone Marchi) از این موسسه تحقیقاتی اظهار كرد، ما پیش از این می دانستیم كه مریخ عناصری مانند پلاتین و طلا را از برخوردهای اولیه خود دریافت كرده است.
محققان در این پروژه، برخوردهای هیدرودینامیك ذرات نرم به مریخ را شبیه سازی كردند و مدلهای جدید آنها نشان داده است كه تشكیل مریخ یك فرایند زمانی ۲۰ میلیون ساله بوده است.
"سایمون ماركی" افزود، برای درك كامل تر مریخ، ما باید نقش پرانرژی ترین و اولین برخوردهای این سیاره را بررسی نماییم.
نسل بعدی پروژه های مریخی، مربوط به كاوشگرانی است كه نمونه هایی را از مریخ به زمین خواهند آورد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1398/11/25
14:32:48
5.0 / 5
4294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی