اندازه گیری قند خون با كمك دستگاه مبتنی بر هوش مصنوعی

اندازه گیری قند خون با كمك دستگاه مبتنی بر هوش مصنوعی لینك بگیر: پژوهشگران ˮدانشگاه وارویكˮ انگلیس سیستمی توسعه داده اند كه طی آن هوش مصنوعی قادر به اندازه گیری قندخون كاربران در هر لحظه است.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، محققان امیدوارند روزی این سیستم بتواند جایگزین روش تهاجمی گرفتن خون توسط سوزن از انگشت افراد شود. افراد مبتلا به دیابت می دانند كه این اندازه گیری قند خون تا چه اندازه مهمست بدین سبب توسعه روشی راحت برای اندازه گیری قند خون گامی بسیار مهم شمرده می شود.
طی این مطالعه پژوهشگران دانشگاه "وارویك" به رهبری دكتر "لیندرو پچیا"(Leandro Pecchia) نشان دادند كه چگونه می توانند قند موجود در خون را با استفاده از سیگنال های الكتروكاردیوگرام و سنسورهای پوشیدنی تشخیص دهند. این سیستم مجهز به نمایشگر مداوم قند خون می باشد و توسط آن افراد می توانند در هر لحظه میزان قند خون بیماران را دریابند. نمایشگر مداوم قند خون(CGM) گلوكز موجود در خون را با استفاده از یك سنسور اندازه گیری می كنند. سپس حسگرها هشدارها و داده ها را به دستگاه می فرستد. دستگاه اغلب باید دو بار در روز كالیبره شود.
پژوهشگران بعد از آزمایش این دستگاه بر روی افراد دریافتند این دستگاه با دقت ۸۲ درصد می تواند قند خون افراد را اندازه گیری نماید. البته كاربران می توانند از این دستگاه برای تشخیص هیپوگلیسمی نیز استفاده كنند. هیپوگلیسِمی به افت قند خون به زیر شصت(میلی گرم بر دسی لیتر) گفته می شود.
پچیا در آخر اضافه كرد: گرفتن خون توسط سوزن از انگشتان اساسا كار خوشایندی برای افراد مبتلا به دیابت نیست به خصوص این مساله كه افراد می بایست در شب نیز این كار را انجام دهند. كودكانی كه مبتلا به این بیماری هستند اساسا لحظات سختی را سپری می كنند بنابر این ما ابزاری را توسعه دادیم كه این ابزار از هوش مصنوعی برای تشخیص خودكار هیپوگلیسمی بوسیله چند الكتروكاردیوگرام استفاده می نماید. الكتروكاردیوگرام در هر شرایطی حتی در حالت خواب نیز قابل تشخیص می باشد.
یافته های این مطالعه در مجله "Scientific" منتشر گردید.1398/10/24
19:22:52
5.0 / 5
4240
تگهای خبر: دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی