برگزاری نخستین همایش بین المللی اقیانوس شناسی

برگزاری نخستین همایش بین المللی اقیانوس شناسی لینك بگیر: نخستین همایش بین المللی اقیانوس شناسی غرب آسیا،  ۸ و ۹ آبان ۹۶ در سالن همایش های بین المللی هتل المپیك، برگزار می گردد.به گزارش لینك بگیر به نقل از پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، دكتر ناصر حاجی زاده ذاكر رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی گفت: همایش بین المللی اقیانوس شناسی غرب آسیا با حضور دانشمندان، صاحب نظران و محققان كشورهای عضو «مركز منطقه ای اقیانوس شناسی غرب آسیا» عراق، عمان، پاكستان، هند، تركیه و چندین كشور غربی برگزار می شود.
وی افزود: در این جشنواره هواشناسی دریایی، تغییر اقلیم، اقیانوس شناسی فیزیكی، اقیانوس شناسی زیستی، بیوژئوشیمی اقیانوسی، شیلات و آبزیان، زمین شناسی دریایی، آلودگی دریا، حقوق و سیاست دریا، مخاطرات دریایی و فناوری و مهندسی دریا مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
حاجی زاده ذاكر به مهمترین اهداف برگزاری این همایش اشاره كرد و گفت: ‏ تبادل نظر و انتقال تجربیات و دستاوردهای جدید در حوزه های مختلف دریایی و ارتقای سطح علمی ‏اندیشمندان، پژوهشگران و دانشجویان از طریق آشنایی آنها با آخرین دستاوردهای علمی و ‏جدیدترین متدهای پژوهشی در جهان،‏ برقراری ارتباط بین نیازهای صنایع مختلف دریایی با یافته های محققان و پژوهشگران حوزه های ‏مختلف دریایی، ارتقاء جایگاه جمهوری اسلامی ایران در حوزه تحقیقات دریایی در منطقه با فراهم سازی بسترمناسب ‏برای انتقال دانش وتجربیات كشورهای مختلف. از اهداف این همایش به شمار می رود.
وی افزود: همچنین ارتقای فعالیت های منطقه ای و بین المللی مركز منطقه ای آموزشی –پژوهشی اقیانوس شناسی غرب آسیا در حوزه های مختلف علوم دریایی و ساحلی جهت حفاظت و مدیریت پایدار دریاها و سواحل، كمك به تعیین راهبرد و مسیر تحقیقات اساسی مورد نیاز كشور در زمینه علوم دریایی از طریق ‏گسترش و توسعه فضای تعامل بین ارگان های مختلف اجرایی و راهبردی دریایی. از جمله اهداف برگزاری این همایش محسوب می شوند.
رئیس پژوهشگاه اقیانوس شناسی افزود: طرح ایجاد «مركز منطقه ای اقیانوس شناسی غرب آسیا» با هدف ارتقای علوم و پژوهش های اقیانوس شناسی در كشور و ‏منطقه توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی در سال ۲۰۱۰ میلادی به كمیسیون ملی یونسكو ایران ‏ارائه شد؛ همچنین پس از پی گیری های كمیسیون ملی یونسكو، این طرح به كمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی یونسكو ‏‎(IOC)‎‏ ‏ارایه شد.
وی ادامه داد: پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای تاسیس این مركز با تلاش ها‎ ‎و همكاری ارزشمند نمایندگی دائم جمهوری ‏اسلامی ایران در یونسكو در بیست و هفتمین اجلاس مجمع عمومی كمیسیون بین دولتی اقیانوس شناسی كه در تیرماه ۱۳۹۲ در ‏مقر یونسكو در پاریس مطرح و با حمایت قاطع كشورهای عضو به تصویب رسید.
به گفته وی،سپس تاسیس این مركز در صد و ‏نود و دومین نشست شورای اجرایی یونسكو در مهر ماه ۱۳۹۲ در پاریس مطرح و توسط شورای اجرایی ‏یونسكو تصویب شد. در اجلاس عمومی یونسكو در آبان ۱۳۹۲ نیز ایجاد این مركز منطقه ای با اكثریت آرا تصویب ‏شد.
 

1396/05/22
23:03:02
5.0 / 5
5773
تگهای خبر: همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی