با تلاش پژوهشگران آمریكایی ارائه شد

روش جدیدی برای پیش گیری از غرق شدن كشتی ها

روش جدیدی برای پیش گیری از غرق شدن كشتی ها لینك بگیر: پژوهشگران آمریكایی با انجام دادن یك آزمایش جدید تلاش نموده اند تا راهی برای پیش گیری از غرق شدن كشتی ها ابداع كنند.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از وییرد، شاید بارها خبر غرق شدن كشتی های گوناگون را شنیده باشیم. پژوهشگران "دانشگاه راچستر" (U of R) آمریكا تلاش نموده اند تا راهی برای پیش گیری از این مشكل عرضه كنند. آنها ابزار ساده ای طراحی و ابداع نموده اند كه قابلیت غرق نشدن را دارد و این توانایی را در آزمایش ها ثابت كرده است.
پژوهشگران با الهام از گونه عنكبوت موسوم به عنكبوت آب و گونه ای مورچه موسوم به مورچه آتشین، یك ساختار فلزی ابداع كردند كه می تواند آب را دفع كند و غرق نشود. مهم نیست كه این ساختار تا چه اندازه در آب فرو می رود و یا سوراخ می شود برای اینكه در هر صورت، در آب غرق نخواهد شد.
پژوهشگران در ابداع این ساختار فلزی، یك روش پیشگامانه را به كار گرفته اند كه در ابداع آن از انفجارهای لیزری استفاده می شود.
این گروه پژوهشی، در بررسی های خود دریافتند كه سطوح فلزی بعد از غوطه ور شدن در آب برای مدت طولانی، خاصیت های آبگریزی خودرا از دست می دهند. آنها بعد از بررسی عنكبوت ها و مورچه ها به این نتیجه رسیدند كه این موجودات می توانند بعد از مدت ها ماندن زیر سطح آب نیز زنده بمانند. عنكبوت ها می توانند با محبوس كردن هوا میان پاها و شكم خود، از غرق شدن نجات یابند و مورچه ها نیز با نگه داشتن هوا میان اندام بدن خود، روی سطح آب باقی بمانند و غرق نشوند.
پژوهشگران، الگویی برای ساخت فلزات طراحی نموده اند كه به محبوس كردن هوا كمك می نماید. آنها در بررسی خود، دو صفحه از جنس آلومینیوم را به كار گرفتند و آنها را طوری كنار یكدیگر قرار دادند كه شكافی میان آنها باقی بماند و هوا را محبوس كند.


پژوهشگران، این قطعه فلزی را در مخزنی از آب انداختند و نتیجه ای جالب گرفتند. این ساختار حتی هنگامی كه به مدت دو ماه زیر آب باقی ماند، توانست خاصیت آبگریزی خودرا حفظ كند و غرق نشود. هوایی كه در شكاف میان دو صفحه آلومینیومی قرار گرفت، به این ساختار كمك كرد تا خودرا از غرق شدن نجات دهد.
شاید این فناوری، روزی به روشی ایمن جهت استفاده در كشتی ها و یا جلیقه های نجات تبدیل گردد.
این پژوهش، در مجله "ACS Applied Materials and Interfaces" به چاپ رسید.
منبع:

1398/09/03
19:10:34
5.0 / 5
4108
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی