كمیسیون معین دانشگاه ها برای تعامل بیشتر با شورای انقلاب فرهنگی تشكیل می شود

كمیسیون معین دانشگاه ها برای تعامل بیشتر با شورای انقلاب فرهنگی تشكیل می شود لینك بگیر: قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور از تصویب ماده واحده ای به منظور تشكیل كمیسیون های معین دانشگاه ها و پژوهشگاه در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبرداد و اظهار داشت: ایجاد این كمیسیون ها سبب افزایش سطح تعامل دانشگاهیان با شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد بود.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، دكتر منصور كبگانیان در حاشیه یكصد و بیست و یكمین جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور در جمع خبرنگاران گسترده شدن وظایف این ستاد را از موضوعات مطرح در قبل از دستور این جلسه نام برد و اضافه كرد: در این راستا، ستاد علم و فناوری در این ستاد افتتاح شد كه علاوه بر وظایف قبلی، مسئولیت هایی در حوزه های نظارت بر عملكرد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، سند بنیاد ملی نخبگان تحول در حوزه علوم انسانی برای آن تعریف شده است.
وی دستور اول این جلسه را بررسی مشاركت دانشگاه ها و پژوهشگاه ها در سیاستگذاری و پیگیری اجرای سیاست های شورای عالی انقلاب فرهنگی نام برد و افزود: از مدت ها قبل دانشگاهیان انتقاداتی در زمینه عدم ارتباط نهادینه میان دانشگاه ها با شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح می كردند. در گذشته به صورت موردی با دانشگاهیان ارتباط داشتیم.
كبگانیان با اشاره به اینكه با بررسی های صورت گرفته در این نشست پیشنهادی در این زمینه به تصوبب رسید، اظهار نمود: شروع ارائه این پیشنهاد در دو هفته گذشته در گردهمایی روسای دانشگاه های برتر در مشهد بود و در این گردهمایی به كمك مسولان ستاد اجرای نقشه جامع علمی كشور و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به این جمع بندی رسیدند كه لازم برای این منظور كمیسیون های دانشگاه ها و پژوهشگاه های معین شورای عالی انقلاب فرهنگی ایجاد شود.
وی تركیب این كمیسیون ها را روسای دانشگاه های كشور در حوزه های مختلف علوم انسانی و فنی و مهندسی دانست و تصریح كرد: در این بررسی ها تصمیم گرفته شد كه تعداد این كمیسیون های ملی بین ۵ تا ۷ كمیسیون باشد و بوسیله این كمیسیون از توانایی های كلیه دانشگاه ها در این كمیسیون ها استفاده گردد.
تصویب ماده واحده برای مشاركت بیشتر دانشگاهیان
دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بدین جهت ماده واحده ای پیشنهاد و بعد از اعمال اصلاحاتی به تصویب رسید.
بگفته وی، متن این ماده واحده به این شرح است: به منظور بهره برداری حداكثری از ظرفیت های دانشگاه ها و پژوهشگاه های كشور در سیاست پژوهشی، اجرایی سازی و ایجاد گفتمان در حوزه سیاست ها و اسناد علم و فناوری، شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای ستاد اجرایی راهبری نقشه جامع هامی كشور با ایجاد كمیسیون های معین دانشگاه ها و پژوهشگاه ها ذیل ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور موافقت نمود.
كبگانیان اشاره كرد: بخشنامه اجرایی این ماده واحده در كارگروهی متشكل از تعداد از دانشگاه ها و پژوهشگاه های كشور در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه و برای تصویب به شورای ستاد راهبری اجرای نقشه ارائه خواهد شد.
قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور با ابراز امیدواری نسبت به اینكه در جلسه آتی این ستاد، بخشنامه مربوط به این ماده واحده كه با مشورت روسای دانشگاه ها، پیشنهاد شده است، به تصویب نهایی برسد، اشاره كرد: راه اندازی این كمیسیون ها ارتباط میان ستاد و شورای عالی انقلاب فرهنگی را بادانشگاه ها و پژوهشگاه ها نزدیكتر خواهدنمود.
اعمال اصلاحات به ۲ ماده سیاست های اشتغال دانش آموختگان
قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور بررسی ادامه سیاست های اشتغال دانش آموختگان را از دیگر موضوعات جلسه ذكر كرد و تصریح كرد: در جلسه قبل این ستاد، ۴ ماده از این مساله به تصویب اعضا رسید و در این نشست ماده ۵ این سیاست ها اصلاح گردید. این ماده در زمینه اصلاح نظام صدور مجوز تنظیم ظرفیت در مشاغل حرفه ای است كه با اصلاحیه ای در آن به تصویب اعضا رسید.
وی سیاست های اشتغال دانش آموختگان را یكی از اسناد موثر در كشور توصیف كرد و اضافه كرد: هم اكنون بیشتر دستگاه ها در زمینه اشتغال دانش آموختگان اقداماتی را در دستور كار دارند ولی هماهنگی و جهت گیری مناسبی ندارند.
كبگانیان با اشاره به اینكه در این نشست همین طور اصلاحیه ای در ماده ۶ این سیاست ها اعمال شد، اظهار داشت: این اصلاحات خصوصاً در حوزه های توسعه بازار شركت های دانش بنیان و تسریع در پروسه ورود دانش آموختگان به بازار كار است كه این اصلاحات نیز به تصویب رسید.
دبیر ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره كرد: دو ماده دیگر این سیاست ها باقیمانده است كه امیدواریم در جلسه آتی این ستاد اصلاحات آن اعمال شود و در جلسه آتی پرونده این سند بسیار مهم بسته شود.
منبع:

1398/04/26
16:04:10
5.0 / 5
4574
تگهای خبر: دانش بنیان , دستگاه , سئو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی