دانشگاهی كه یك سوم ثبت پتنت های بین المللی كشور را دارد

دانشگاهی كه یك سوم ثبت پتنت های بین المللی كشور را دارد لینك بگیر: عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: برمبنای آمار كانون ثبت پتنت ایران، در سال های ۱۳۹۴و ۱۳۹۵ یك سوم ثبت پتنت های بین المللی دانشگاه ها و مراكز تحقیقاتی كشور مربوط به دانشگاه صنعتی امیركبیر بوده است.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا، دكتر مهدی مجیدپور با اشاره به مطالعات انجام شده بر روی ۵۵ دانشگاه برتر نوآوری در ۵ قاره جهان اظهار داشت: این مطالعه نشان داده است كه چرخه ایده تا محصول و خدمات به صورتی است كه در بخش های ابتدایی طرح، دولت ها و بخش های دولتی و عمومی فاینانس را بر عهده دارند و هر چه طرح پیشرفت می كند، نقش بخش های خصوصی برجسته تر می شود.

وی با اشاره به اقدام این دانشگاه در زمینه ایجاد مراكز تحقیق و توسعه مشترك با برخی نهادها اضافه كرد: مركز تحقیق و توسعه بانك آینده و ملت در این دانشگاه همچون این اقدامات است.

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به اینكه این روند در سال ۱۳۹۶ ادامه داشته است و ۳۱ درصد ثبت پتنت ها مربوط به این دانشگاه بوده است، تصریح كرد: از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانشگاه های كشور به سطوح "الف"، "ب" و "ج" سطح بندی شدند كه این دانشگاه تنها دانشگاه كشور بوده كه در سطح "الف" قرار گرفت و پس از آن دانشگاه فردوسی مشهد، مركز رشد دانشگاه تربیت مدرس و پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی قرار گرفته اند.
مجیدپور به وضعیت نوآوری این دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیركبیر همواره در رتبه بندی های بین المللی جزو سه دانشگاه برتر كشور بوده است، اما برمبنای شاخص های نوآوری، نوآورترین دانشگاه كشور شمرده می شود.
وی در ادامه با دانشگاه استنفورد دانشگاهی است كه در شاخص نوآوری مطرح است، به گونه ای كه تعداد درخواست ثبت پتنت های سالانه آن ۹۹ مورد است كه نرخ موفقیت پذیرش این درخواست ها ۵۰ درصد است و میزان بودجه این دانشگاه ۶ میلیارد دلار است.

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر دانشگاه "كارلسروهه" آلمان را در رده صدم این رتبه بندی دانست و افزود: تعداد درخواست ثبت پتنت این دانشگاه ۳۲ مورد در سال است و نرخ موفقت آنها ۵۸ درصد است. اعتبارات سالانه این دانشگاه بالغ بر یك میلیارد دلار گزارش شده است.

این محقق دانشگاه صنعتی امیركبیر تعداد درخواست ثبت پتنت این دانشگاه را ۲۸ مورد ذكر كرد كه از این تعداد ۶ مورد آن مورد پذیرش قرار گرفته است، در حالیكه میزان اعتبارات ما ۱۵ میلیون دلار است.
1397/11/29
15:19:13
5.0 / 5
4859
تگهای خبر: تحقیقات , خدمات , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی