برمبنای اطلاعات تصاویر ماهواره ای؛

رصد پدیده گردوغبار در جنوب شرقی كشور، ۳ استان درگیر بیشترین رخداد

رصد پدیده گردوغبار در جنوب شرقی كشور، ۳ استان درگیر بیشترین رخداد به گزارش لینك بگیر سازمان فضایی ایران با استفاده از تصاویر ماهواره ای سنجش از دور، وضعیت وقوع گرد و غبار در جنوب شرق كشور را پایش كرد.


به گزارش لینك بگیر به نقل از مهر، سازمان فضایی ایران با اشاره به وقوع پدیده گرد و غبار در جنوب شرق كشور برمبنای داده های دریافتی از تصاویر ماهواره ای، اعلام نمود: همچنان امسال با پدیده گرد و غبار در استان های واقع در جنوب شرق كشور شامل سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و كرمان روبرو می باشیم. این سازمان تصویر ماهواره ای مربوط به وقوع گرد وغبار در این استانها را منتشر نمود.

در تصویر مناطق تحت تاثیر این پدیده در تاریخ ۱۵ بهمن ماه با رنگ های زرد تا قرمز مشخص شده اند.
سازمان فضایی ایران قبل از این هم اعلام نمود كه سامانه پایش گرد و غبار با استفاده از داده های ماهواره ای به صورت منظم وقوع گرد و غبار را در تمام كشور پایش و گزارش می كند؛ پایش میزان و غلظت گرد و غبار، تعداد وقوع، محل و منبع انتشار از مهم ترین مواردی است كه در این پایش ها مورد توجه قرار می گیرد. بر مبنای اطلاعات ماهواره ای از آغاز سال ۹۷ تا نیمه دی امسال، ۵۰ مورد پدیده گرد و غبار در كشور شناسایی شد و بیشترین وقوع آن مربوط به استان های واقع در جنوب شرق كشور شامل استان های سیستان و بلوچستان با ۲۰ مورد، كرمان با ۱۹ مورد و خراسان جنوبی با ۱۱ مورد می شد. این درحالی است كه در سال ۹۶ استان های سیستان و بلوچستان، خوزستان و ایلام، درگیر بیشترین رخداد گرد و غبار در كشور بودند. در همین حال بر اساس داده های ماهواره ای، استان های شمالی كشور مناطق بدون گرد و غبار را می سازند. رصد وقوع پدیده گرد و غبار در كشور برمبنای تصاویر ماهواره ای درحالی است كه دی ماه امسال رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان كرد امسال و سال آینده گرد و غبار نداریم.

1397/11/20
20:05:29
5.0 / 5
4432
تگهای خبر: ماهواره , وب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی