در نشست مشترك شورای عالی الگو با وزیر علوم عنوان شد

۲ سال آینده فرصت طلایی برای تكمیل و ارتقای سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

۲ سال آینده فرصت طلایی برای تكمیل و ارتقای سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت لینك بگیر: در نشست مشترك شورای عالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با دكتر منصور غلامی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری، راهكارهای مشاركت بیشتر دانشگاهیان در تكمیل و ارتقای الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت مورد بررسی قرار گرفت.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایسنا و به نقل از دفتر ارتباطات مركز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، دكتر غلامی وزیر علوم و تحقیقات وفناوری در این جلسه اظهار داشت: تمام زحماتی كه برای سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت كشیده شده است مبتنی بر كارها و مطالعات تخصصی و علمی است. این فرصت مهم و مغتنمی است كه پس از فرمایش رهبری فراهم شده تا سند الگو در دانشگاه ها و پژوهشگاه ها به بررسی و اصلاح گذاشته شود و این فرصت، به معنای مهم و ماندگار و اساسی بودن سند الگو برای نظام جمهوری اسلامی است.
دكتر غلامی افزود: در امتداد فراخوان رهبر معظم انقلاب، دانشگاه ها و مراكز پژوهشی را به بررسی، تكمیل و ارتقای سند الگو فراخوانده ایم تا از ظرفیت دانشگاه ها و مراجع علمی كشور در این برای استفاده بیشتری داشته باشیم.
وی افزود: با عنایت به روحیه نقادی موجود در دانشگاه ها، اگر به موقع به سراغ این مسئله نرویم، شاهد نقد خودمان خواهیم بود. پس این فرصت برای همكاران فراهم شده تا با ورود به این مساله نقش خودرا در این زمینه ایفا كنند. بر این اساس دانشگاه علامه طباطبایی بعنوان هسته مركزی بررسی سند الگو تعیین شده تا فعالیت های علمی لازم را در این ارتباط انجام دهند.
وزیر علوم افزود: ما بعنوان یك تكلیف به این مطلب نگاه كرده ایم و تلاش می نماییم در نخستین فرصت نظرات همه دانشگاهیان را جمع كرده به مركز الگو نمایش نمائیم تا نقش مؤثری در تكمیل و ارتقای سند الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی داشته باشیم.
رئیس مركز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باز در سخنانی ضمن تشكر از حضور وزیر علوم و معاونان وی اظهار داشت: الگوی پیشرفت نقشی تاریخ ساز در ایران دارد و دارای جامعیت است و با بالاترین سطوح مدیریت و رهبری نظام ارتباط دارد. بدین سبب آیندگان در ارزیابی جمهوری اسلامی به آن توجه ویژه خواهند داشت.
دكتر واعظ زاده با اشاره به لزوم تكمیل و ارتقای سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اظهار داشت: در مدت تدوین الگو جلسات و نشست های متعددی با مراكز علمی و دانشگاه ها برگزار شده و این همكاری ها ادامه دارد.
وی افزود: طراحی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، بعنوان مهمترین سند برنامه ای كشور با استفاده از ظرفیت علمی و فكری كشور انجام شده است. مرحله تكمیل و ارتقای الگو باز باید مبتنی بر مشاركت گسترده عالمان و اندیشمندان باشد. روش طراحی باز به جای بسته درنظر گرفته شده تا همكاری و مشاركت وسیع امكان پذیر شود. موفقیت الگو به همه كسانی متعلق می باشد كه در این امر مقدس به طُرق مختلف همكاری و مشاركت می كنند. مركز الگو وظیفه دارد و تلاش می كند امكان فعال شدن توانایی ها و پتانسیل های علمی كشور را در طراحی الگو فراهم آورد.
رئیس شورای عالی الگو اظهار داشت: دو سال آینده یك فرصت طلایی پیش روی دانشگاه ها و مراكز علمی برای ایفای این مسئولیت عظیم علمی و اجتماعی است. در این راه به رغم ارتباط خوبی كه مركز الگو با دانشگاهیان داشته است با چالش هایی مواجه هستیم و این چالش ها باید مرتفع شود تا از فرصت احداث شده، حداكثر استفاده گردد.
دكتر واعظ زاده اظهار داشت: تابحال بیشتر از سه هزار تن از پژوهشگران فعال كشور در شمار مشاركت كنندگان اولیه تهیه سند الگو هستند و برای طی مسیر پیش رو، از همه كسانی كه به پیشرفت ایران علاقمند هستند با هر سلیقه ای، برای همكاری در این امر مهم، دعوت می شود. همكاری در این مرحله، علاوه بر افزایش غنای سند، یك فرصت برای همكاری دانشگاه ها با جامعه و ایفای مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها هم هست.
در ادامه این جلسه، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی باز گزارشی از اقدامات انجام شده در این زمینه نمایش داد و بعضی از اعضای شورای عالی و معاونان وزیر علوم به اظهار نظر و بحث در امتداد سند الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی پرداختند.
پس از اظهار نظر اعضای شورای عالی و معاونان وزیر موارد ذیل بعنوان جمع بندی جلسه مورد تأیید قرار گرفت:
- مشاركت حداكثری دانشگاهیان با هرسلیقه فكری و سیاسی و تخصص برای همفكری و تكمیل و ارتقای الگوی پایه با استفاده از دانش بومی و تجربیات جهانی جلب شود.
- ستاد پشتیبانی علمی برای تكمیل و ارتقای الگو با عضویت مدیران ارشد ستاد وزارت علوم و شماری از روسای، دانشگاه ها و پژوهشگاه ها با حضور نمایندگان مركز الگو تشكیل گردد.
- همایش ها و هم اندیشی های تخصصی متنوع با حضور متخصصان رشته های علمی به منظور بهره مندی از نظرات و دستیابی به اجماع نخبگانی نسبت به الگو در دانشگاه های سراسر كشور اجرا شود.
- در بررسی سند، چارچوب و روش شناسی سند كنونی مفروض گرفته شود و بر آن اساس الگو ارتقا داده شود. برگشت به عقب و تدوین از ابتدا مناسب نمی باشد.
- اجرای برنامه های گفتمان سازی و مطالبه گری الگوی پیشرفت در بخش دانشجویی پیگیری و موضوعات مربوط به الگو در پایان نامه ها ورساله های دانشجویان مورد توجه قرار گیرد.
- مشاركت انجمن های علمی در تهیه و طراحی الگو تسهیل و تقویت گردد.
- برگزاری كرسی های آزاداندیشی و برنامه های انجمن های علمی در سطح دانشجویی در معاونت فرهنگی و اجتماعی
- نشست رؤسای دانشگاه ها به منظور تأمین مشاركت هرچه بیشتر مراكز علمی در تكمیل و ارتقای الگو اجرا شود.
-نظرات اساتید و فرهیختگان ایرانی خارج از كشور نسبت به الگو ستاندن شود.
-حاصل نظرات دانشگاه ها و مراكز علمی درباب تكمیل و ارتقای الگو در شورای عالی مركز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مطرح شود.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: audio/mp3

1397/11/16
15:43:39
5.0 / 5
4394
تگهای خبر: ارتباطات , تحقیقات , سئو , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی