دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز:

مناطق آزاد ظرفیت بالایی در صنایع فرهنگی و خلاق دارند

مناطق آزاد ظرفیت بالایی در صنایع فرهنگی و خلاق دارند به گزارش لینك بگیر دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معتقد است: مناطق آزاد از استعداد و ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق برخوردار می باشند.


به گزارش روز چهارشنبه مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید محمدحسین سجادی نیری در نشست علمی- آموزشی «مناطق آزاد، الگوی توسعه صنایع فرهنگی و خلاق» كه در محل دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد برگزار شد، با اشاره به همكاری مناطق آزاد با فعالیت های ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز اظهار داشت: برای توسعه شركت های خلاق و پشتیبانی از صنایع فرهنگی و خلاق، تمهیداتی فراهم گشته است كه خدمات متنوع و متعددی در چهار حوزه تسهیل فضای كسب وكار، توسعه بازار، پشتیبانی مالی و جذب سرمایه و خدمات ویژه دستگاه های اجرایی به این شركت ها و فعالان صنایع خلاق عرضه شود.
وی اضافه كرد: بخشی از خدمات این ستاد در زمینه توسعه بازار، پشتیبانی از استقرار شركت های فناورانه و صنایع خلاق، پشتیبانی از حضور در نمایشگاه های تخصصی داخلی و خارجی، عرضه بسته حمایتی برای صادرات خدمات و محصولات و پشتیبانی از تهیه گزارش تحقیقات بازار است.
سجادی نیری افزود: از میان هشت اولویت فناوری در كشور، هفت اولویت مربوط به فناوری های سخت و یك اولویت مربوط به فناوری های نرم است.
وی تصریح كرد: در ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی سعی شده است به یك ادبیات مشترك در حوزه فناوری های نرم و هویت ساز، صنایع فرهنگی و خلاق و شركت های دانش بنیان دست یابیم.
به گفته دبیر كارگروه برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق معاونت علمی، با حفظ چارچوب های فرهنگی كشور می توان به مقوله اقتصاد فرهنگ توجه ویژه ای داشت و گسترش انیمه ها و سریال های ژاپنی و كره ای در دنیا یكی از نمودهای اصلی توسعه صنایع فرهنگی و خلاق در آن كشور است.
وی یادآورشد: طبق برنامه «توسعه زیست بوم شركت های خلاق» در معاونت علمی، زیرمجموعه های صنایع خلاق مشمول حمایت های مندرج از شركت های دانش بنیان می گردد و ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سال 1394 كوشیده است تا یكپارچگی های لازم برای توسعه و تجاری سازی فناوری های نرم و هویت ساز و صنایع خلاق صورت پذیرد.
نشست علمی دو روزه «مناطق آزاد؛ الگوی توسعه صنایع فرهنگی و خلاق» با حضور معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق و مدیران فرهنگی، هنری و اجتماعی، مدیران گردشگری و فعالان حوزه صنایع خلاق در سازمان های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی روزهای سه شنبه 25 و چهارشنبه 26 دیماه در تهران و در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار گردید.
علمی ** 1836 **2017


1397/10/27
23:12:35
5.0 / 5
4483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی