ستاری: پژوهش با پول دولتی محكوم به شكست است

ستاری: پژوهش با پول دولتی محكوم به شكست است لینك بگیر: معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینكه پژوهش پول ساز است و نیاز به پول دولتی ندارد، اظهار داشت: پژوهش با پول های دولتی مطمئناً محكوم به شكست است.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، سورنا ستاری امروز سه شنبه در مراسم رویداد ناحیه نوآوری شریف كه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، اظهار نمود: مفهوم مهم در نوآوری احداث یك اكوسیستم است تا اجزای تشكیل دهنده مثل چرخ دنده در كنار هم پژوهش كنند.
ستاری اضافه كرد: بخش خصوصی در پارك های علم و فناوری 10 برابر سرمایه گذاری دولتی، سودآوری كرده و این پارك ها باید با اتكا به دانش خود راه را باز كنند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینكه مفاهیمی همچون مفهوم آموزش در آینده تغییر می كند، افزود: احداث مناطقی برای آموزش در شهر از بزرگترین نقش شهرداری ها در آموزش است.
وی با اشاره به شهرهای نوآور و هوشمند در خیلی از كلان شهرهای دنیا، اظهار داشت: شهر باید خلاق و نوآور باشد و مفهوم خلاقیت در میان جامعه شهری رواج پیدا كند، برای اینكه آینده به سمت آموزش خلاق پیش می رود.
ستاری با تاكید بر این كه ایران در جایگاه مطلوبی قرار دارد، اضافه كرد: در آی سی تی 50 درصد سهم خاورمیانه برای ایران است و جایگاه شانزدهم را در 9 زبان فضای مجازی دارد.
معاون رئیس جمهوری، اضافه كرد: كشور ما در مقایسه با كشورهای عربی كه جمعیت چند برابری نسبت به كشورمان دارند، دارای بیشترین میزان صفحات وب و جمعیت استارتاپی است.
به گفته وی، با عنایت به زمینه های مطلوب و نیروی انسانی ثمین باید اكوسیستمی احداث شود كه در این مورد نقش شهرداری ها مهم می باشد.
وی افزود: برای احداث یك اكوسیستم فناوری، نیاز به فضای مناسب می باشد و حمایت های شهردار و شهرداری ها را به دنبال دارد؛ بعنوان مثال، تمام اجزاء زی پارك پكن در چین، نرم افزاری بوده و با كمك شهرداری به وجود آمده است. از این رو، مطلوب است كه دولت محیط كسب و كار برای مخترعین تاسیس كند.
ستاری درباب وظیفه اصلی دولت، اظهار داشت: وظیفه اصلی دولت، احداث اكوسیستم و محیطی برای فعالیت نخبگان و شتاب دهنده ها است و در مرحله بعد بودجه دولتی به میزان بسیار كم تاثیر دارد.
ستاری در مورد آینده دانشگاه بر این باور است كه دانشگاه جزئی از جامعه باشد و مشكلات جامعه را با نگاه استارتاپی حل كند.
وی اشاره كرد: بهترین شرایط این است كه مشكلات جامعه با نگاه استارتاپی، دنبال و حل شود تا دانشگاه، صنعت و دولت سود ببرند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در ادامه به مزایای احداث اكوسیستم فناوری اشاره نمود و اضافه كرد: با احداث یك اكوسیستم فناوری، صاحبان ایده و مخترعین به این فضاها مراجعه نموده و در صورت تشخیص سودآوری و سرمایه گذاری. ایده ها عملیاتی میگردد.
وی اشاره كرد: اكوسیستم یا همان ناحیه های نوآوری، محل تشخیص سود و ارزش افزوده در عملیاتی كردن ایده ها هستند نه دولت، بدین سبب حمایت دولت و شهرداری لازمه فعالیت آنها است.
**9465** 1200


1397/10/25
14:53:59
5.0 / 5
4875
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی