سرد و گرم چشیده ها در یك جشنواره فناوری

سرد و گرم چشیده ها در یك جشنواره فناوری به گزارش لینك بگیر پنجمین جشنواره فناوری اطلاعات كشور كه چهارم بهمن ماه توسط دانشگاه شریف و برپایه الگویی برگرفته از كنفرانس های تداكس برگزار می شود، تریبونی برای انتقال تجربیات سرد و گرم چشیده های بخش دولتی و خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات است.


كنفرانس های تداكس TEDx از ساال ها قبل در دنیا برگزار می گردد. شیوه برگزاری این كنفرانس ها به این شكل است كه برای یك مبحث خاص، از سخنران برجسته ای دعوت به عمل می آورند تا در یك مدت مشخص صحبت كند. پس از اتمام جشنواره، این سخنرانی ها در چارچوب ویدیو منتشر می گردد تا مورد استفاده ذینفعان قرار گیرد. دانشگاه شریف هم پنج سال است كنفرانس های مشابهی را به شكل بومی شده در حوزه آی تی و آی سی تی برگزار می نماید.
محمدعلی روزی طلب دبیر اجرایی و مسئول برگزاری پنجمین جشنواره فناوری اطلاعات كشور كه تحت عنوانIT Weekend 5 برگزار می شود، روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به شرح جزئیات این رویداد پرداخت و اظهار داشت: پنج سال قبل ایده برگزاری چنین جشنواره ای را از كنفرانس های TEDx گرفتیم و آنرا در حوزه آی تی و آی سی تی برگزار كردیم. سبك اجرایی جشنواره به این شكل است كه حدود 12 صاحب ایده و تفكر در این حوزه به سخنرانی می پردازند.
وی اضافه كرد: این سخنرانان كه اغلب مدیران شركت های حوزه فناوری اطلاعات هستند، تجربیات پرارزش خویش را در چارچوب سخنرانی های 20 تا 30دقیقه ای در اختیار شركت كنندگان در جشنواره قرار می دهند؛ سخنرانی ها تنها در حوزه موفقیت ها نیست، گاهی اوقات باید از شكست ها هم صحبت كرد تا راهی به سمت موفقیت پیدا كرد.

**تجربه های تلخ و شیرین
در كنار این سخنرانی ها دو پنل هم در باشگاه كسب و كار دانش بنیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار می گردد. روزی طلب در این خصوص اظهار داشت: در یكی از این پنل ها استارتاپ های موفق و شكست خورده حضور پیدا می كنند. آن هایی كه موفق هستند از موفقیت ها می گویند و بقیه به نكاتی اشاره می كنند كه منجر به شكست و عدم موفقیت شان شده است. زمان برگزاری این پنل ها بین یك تا یك و نیم ساعت است.
او در مورد خروجی چهار جشنواره قبلی اظهار داشت: تمام سخنرانی ها را در چارچوب ویدیو های تدوین شده در سایت های ویدیویی به اشتراك گذاشتیم. این ویدیوها پس از چند مرحله برگزاری به یك دایره المعارف انتقال تجربه از افراد سرشناس و صاحب عنوان در این حوزه تبدیل می گردد كه می تواند برای افراد جویای كار، بسیاركارآمد باشد.

**گواهینامه می دهیم
وی در مورد ثبت نام و استقبال از این جشنواره اظهار داشت: ثبت نام اول دی ماه شروع شد و هم اكنون حدود 100نفر نام نویسی كرده اند. ظرفیت ما برای پذیرش علاقمندان 300 نفر است كه با عنایت به تجربه ما تا 30 دی ماه بطور قطع این تعداد پر خواهد شد. پس از شركت در این جشنواره یك روزه، به شركت كنندگان گواهینامه حضور در جشنواره اعطا خواهد شد.
روزی طلب افزود: هم اكنون مشغول مذاكره با 40-50 نفر هستیم اما هنوز به صورت قطعی به توافق نرسیده ایم كه اسامی را اعلام نماییم. اما به صورت طبقه بندی شده سخنران های ما از چند مدیر دولتی، چند استاد دانشگاه، تعدادی مدیران شركت های بزرگ و چند مدیر استارتاپ برجسته تشكیل خواهند شد.
این برنامه از هشت بامداد آغاز می گردد و تا هفت شب هم ادامه دارد. علاقمندان می توانند با رجوع به سایت http: //itweekend.ir برای حضور در این برنامه ثبت نام كنند.
علمی*م.ش*2017


1397/10/16
14:41:30
5.0 / 5
4525
تگهای خبر: دانش بنیان , سئو , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی