فرصت آشنایی با فناوری های روز نقشه برداری در نمایشگاه ژئوماتیك

فرصت آشنایی با فناوری های روز نقشه برداری در نمایشگاه ژئوماتیك لینك بگیر: تهران- بیست و پنجمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیك با شعار فناوری و خدمات مكان محور، زمینه ساز اشتغال ملی، فرصت مناسبی برای برقراری تبادل بیشتر میان تولید و مصرف كننده فناوری های نقشه برداری و آشنایی با آخرین دستاوردهای دنیا در این زمینه است.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایرنا، در عصر كنونی كه خیلی از آن بعنوان عصر اطلاعات نام می برند، لزوم دسترسی به اطلاعات، تولید، گردآوری، پردازش و عرضه مناسب و به اشتراك گذاری اطلاعات بیشتر از پیش ضروری می باشد كه در این میان داشتن اطلاعات نقشه برداری و نقش آن در تحقق چشم انداز ۲۰ ساله كشور و سیاست های كلی نظام پوشیده نیست.
فناوری های نوین، منابع داده جدید، توسعه فضای باز برای داده ها همچون چالش های موجود در صنعت نقشه برداری هستند كه بطور قطع نیاز به تغییر ساختارهای موجود، فرهنگ سازی استفاده از نقشه و اطلاعات مكانی و ایفای نقش فعال تر بخش های اجرایی و دانشگاهی دارند.
در همین راستا برگزاری همایش های علمی فرصت مناسبی برای پرداختن به این مباحث و عرضه راهكارها و تبادل نظر است كه بر این اساس بیست و پنجمین دوره این نمایشگاه با حضور 25 شركت فعال در حوزه نقشه برداری و اطلاعات مكانی و 9 شركت دانش بنیان با همكاری سازمان نقشه برداری كشور و دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی در حال برگزاری است.
یحیی جمور دبیر بیست و پنجمین نمایشگاه و همایش ملی ژئوماتیك در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: این نمایشگاه علمی با هدف تولید نشاط در بین دانشجویان، اساتید و متخصصان و جهت دهی به نیروی سرشار آنان بخصوص جوانان در جهت گسترش و تبادل دانش و فناوری بر پا شده است.
وی اضافه كرد: با عنایت به غنای نمایشگاه، تعداد زیادی مقابله به دبیرخانه ارسال شد كه پس از داوری 127 مقاله پذیرفته شد كه از این تعداد 47 مقاله به صورت سخنرانی و 80 مقاله به صورت پوستر عرضه می گردد. علاوه بر عرضه مقالات علمی 23 كارگاه تخصصی هم با مشاركت دانشگاهیان، موسسات مختلف دولتی، خصوصی علمی و پژوهشی برگزار می گردد.
مصطفی اسفندیاری معاون اجرایی دبیر بیست و پنجمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیك و سومین همایش ملی مهندسی فناوری اطلاعات روز پنجشنبه درباره ظرفیت این نمایشگاه به خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: این نمایشگاه متشكل از نهادها و سازمان های بخش های دولتی و خصوصی است. در واقع مجموعه دستگاه هایی كه با علوم ژئوماتیك و تولید اطلاعات مكانی و نقشه برداری مرتبط هستند دراین مجموعه حضور دارند.
وی با اشاره به اینكه نمایشگاه در محلی به وسعت دو هزار مترمربع برگزار شده است، اضافه كرد: آخرین فناوری، خدمات و دستاوردها در زمینه نقشه برداری و علوم ژئوماتیك در این نمایشگاه عرضه می گردد كه فرصت و بستر مناسبی برای برقراری ارتباط مستقیم و تعامل میان تولید كنندگان، توزیع كنندگان و مصرف كنندگان اطلاعات مكانی است.
اسفندیاری تصریح كرد: نمایندگان و تولیدكنندگان فناوری نقشه برداری از كشورهای آلمان، سویس، هلند و سوئد هم در این نمایشگاه حضور دارند كه با استفاده از نمایندگان خود در ایران آخرین دستاوردهای خویش را در نمایشگاه عرضه كردند. بنابراین، این امكان وجود دارد ارتباط مستقیمی میان تولید و مصرف كننده این فناوری ها برقرار شود.
وی تصریح كرد: از آنجائیكه در حوزه علوم و فناوری نقشه برداری، دستاوردهای علمی به روز عرضه می شود، فرصت مناسبی برای دانشجویان، محققان و كارشناسان حوزه ژئوماتیك فراهم شده تا با آخرین دستاوردهای روز دنیا در این زمینه این رشته آشنا گردند.
این نمایشگاه از 30 آبان در سازمان نقشه برداری راه اندازی شد و تا دوم آذر ادامه دارد.
علمی 9014**1584


1397/09/01
21:30:18
5.0 / 5
4420
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی