سامانه تصفیه آب دریا در رینوتكس 2018 ارائه شد

سامانه تصفیه آب دریا در رینوتكس 2018 ارائه شد لینك بگیر: تبریز - سامانه جدید تصفیه آب دریا با استفاده از كربن فعال و فناوری نانو، روز پنجشنبه همزمان با ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز موسوم به «رینوتكس 2018» با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معرفی و رونمایی گردید.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایرنا، سامانه تصفیه آب سوییسی با هدف تبدیل آب دریا به آب شرب با استفاده از روش های نوین و بكارگیری كربن اكتیو و فناوری نانو برای نخستین بار در جهان در «رینوتكس 208» ارائه شد.
گفته می گردد این سامانه در زمان حاضر توانایی حل مشكل كم آبی در كشورهایی مانند ایران را دارد.
مدیرعامل شركت «انرژی تكنیك سوئیس» كه سامانه تصفیه آب كرین و نانو پایه را ابداع كرده است، در آیین معرفی آن اظهار داشت: در این روش، تصفیه آب با استفاده از كربن فعال با هدف تبدیل آب دریا به آب شرب و قابل مصرف، بدون حرارت دادن آب، محقق می گردد.
ژیووسلاور میلادینوویچ اضافه كرد: این فناوری اخیرا ابداع شده و تابحال در هیچ كشور دیگری رونمایی و معرفی نشده و برای نخستین بار است كه در ایران و در ششمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز معرفی می گردد.
بوستان سعدی، دبیر كمیته هماهنگی امور بین الملل ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، رینوتكس 2018، هم تصریح كرد: مدیران شركت سوییسی تولیدكننده سامانه جدید تصفیه آب دریا چند ماه پیش هم با میزبانی منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی سفری به تبریز داشتند و در آن سفر در حوزه تصفیه آب های صنعتی، بیمارستانی و آب های شهری، با مدیران دستگاه های مسوول آذربایجان شرقی مذاكراتی انجام گرفت.
ششمین جشنواره و نمایشگاه نوآوری و فناوری رَبع رشیدی، rinotex 2018، عصر امروز راه اندازی شد و تا 14 آبان در محل نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود.
ارائه ایده هایی در چهار بخش فناوری، توسعه و تجاری سازی فناوری، فروش محصولات دانش بنیان و نیازمندی های فناورانه همچون اهداف برگزاری این جشنواره است.
منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی تبریز یكی از 5 منطقه ویژه علم و فناوری است كه در سال 93 به مجوز شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری تاسیس شد.
مناطق ویژه علوم و فناوری منظومه ای از امكانات علمی، صنعتی، تولیدی، آزمایشگاهی، تحقیقاتی، زیرساخت ها و محیط های ارتباطی، نهادها و موسسات، افراد و اطلاعات را در برمی گیرند كه یل تكیه بر خلاقیت و نوآوری ها در یك گستره جغرافیایی و بر مبنای یك نظام مدون و هم پیوند با اهداف و راهكارهای معین هماهنگ شده و با جذب فرصت ها و سرمایه های علمی، اقتصادی، انسانی، ملی، منطقه ای و بین المللی و اشتراك منافع همه طرف های ذینفع و هم افزایی سازمان ها، مراكز و موسسات حاضر در منطقه سبب ارتقای فناوری و توسعه تولید و ثروت ملی می شوند.
518


1397/08/11
00:33:55
5.0 / 5
4633
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی