قائم مقام معاون پژوهشی وزیر علوم:

شركت های دانش بنیان توان حل چالش های اقتصادی كشور را دارند

شركت های دانش بنیان توان حل چالش های اقتصادی كشور را دارند لینك بگیر: بجنورد- قائم مقام معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: شركت های دانش بنیان توان حل چالش ها و مشكلات امروز اقتصادی كشور را دارند و تلاش در این زمینه از ماموریت های اصلی این وزارتخانه است.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایرنا مهدی كشمیری روز شنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس پارك علم و فناوری خراسان شمالی تصریح كرد: هم اكنون حدود 10 هزار شركت در حوزه فناوری و نوآوری در كشور فعالند كه از این تعداد 6500 شركت، واحد و مؤسسه دانش بنیان در مراكز رشد و پارك های علم و فناری استقرار دارند.
مدیركل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اضافه كرد: از این تعداد یكهزار و ۳۵۰ شركت دارای مجوز دانش بنیانی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستند.
كشمیری اظهار داشت: رشد و توسعه تكنولوژی های جدید امكان ظهور كسب و كارهای جدیدی با عنوان دانش بنیان را فراهم نموده كه بر پایه دانش و فن استوارند و هم اینك به یك لزوم برای رشد اقتصادی بدل شده اند.
وی اظهار داشت: برای تحقق این مهم نیاز به تامین زیرساخت ها و مقدمات لازم است كه باید در این راستا تلاش نماییم.
وی در بخش دیگری با اشاره به ناشناخته بودن پارك علم و فناوری در كشور، اضافه كرد: این مراكز با كسب و كار و اقتصاد سروكار دارند و هدف از فعالیت آنها ارزش آفرینی و ثروت آفرینی است.
وی با اشاره به اینكه ماموریت ما كمك به شكوفایی سرمایه های انسانی و علمی است، اظهار داشت: باید به شركت های دانش بنیان توجه ویژه ای داشته باشیم و دغدغه ما این شركت ها باشند چون كه مسائل و مشكلات كشور را باید حل كنند.
كشمیری تصریح كرد: شركت های دانش بنیان در دنیای واقعی هستند كه برای رفع این شركت ها باید كارگروهی تولید شود كه دغدغه رفع مشكلات شركت ها را بر عهده گیرند.
مدیركل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینكه ماموریت ما تولید امید در نسل جوان است، اظهار داشت: امیدآفرینی، تولید شور و نشاط در میان جوانان باید دغدغه تمامی مسئولان باشد.
رئیس سابق پارك علم و فناوری خراسان شمالی هم در این آیین اظهار داشت: هم اكنون 106 هسته فناور و شركت دانش بنیان در این پارك عضوند و 19 مركز رشد در حوزه موسسات و خدمات هم در قالب آن فعالیت دارند.
علی اصغر پیله ور با اشاره به ساخت ساختمان جدید پارك علم و فناوری خراسان شمالی اظهار داشت: با جذب 90 میلیارد ریال اعتبار ملی اولین مرحله این طرح در 2 هزار و 866 متر مربع زیربنا اجرا شده كه بزودی افتتاح می گردد.
در این آیین با قدردانی از خدمات علی اصغر پیله ور، مهران گرمه ای بعنوان رئیس جدید پارك علم و فناوری خراسان شمالی ارائه شد.
3007/5132


1397/07/29
18:43:50
5.0 / 5
4473
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی