توسط محققان دانشگاه تهران؛

مترجم هوشمند متون تولید شد

مترجم هوشمند متون تولید شد لینك بگیر: پژوهشگران و دانشجویان آزمایشگاه پردازش متن و زبان های طبیعی دانشگاه تهران موفق به ساخت مترجم هوشمند خودكار برای ترجمه متون فارسی و انگلیسی شدند.به گزارش لینك بگیر به نقل از دانشگاه تهران، پژوهشگران و دانشجویان آزمایشگاه پردازش متن و زبان های طبیعی دانشگاه تهران به سرپرستی هشام فیلی دانشیار دانشكده مهندسی برق و كامپیوتر موفق به ساخت مترجم هوشمند خودكار برای ترجمه متون فارسی و انگلیسی شدند.
به گفته هشام فیلی، تحقیقات برای ساخت این مترجم از حدود هشت سال پیش شروع شد و الگوریتم های مختلف ترجمه ماشینی مورد بررسی، ارزیابی و توسعه قرار گرفت. در خلال این پژوهش ها و در دو سال اخیر با تمركز بر مدلهای شبكه عصبی، مترجمی با كیفیت قابل مقایسه با كیفیت ترجمه انسانی (در بعضی از حوزه ها) عرضه شد كه ترجمه ای روان و با دقت بالا انجام می دهد.
مقایسات انجام شده میان نتایج این مترجم و مترجم گوگل نشان داده است كه این مترجم در زمینه فارسی به انگلیسی با اختلاف معناداری نسبت به گوگل بهتر است درعین حال كه در ترجمه انگلیسی به فارسی هم اندكی بهبود را نشان داده است.
این مترجم امكان ترجمه فایل های متنی (مانند Word، PDF و html) را دارد تا كاربران بتوانند فایل خویش را به صورت یكجا در سایت بارگذاری كرده و ترجمه آن را دریافت نمایند.
علاوه بر این پلاگینی برای كمك به ویرایش ترجمه سیستم و تولید ترجمه نهایی عرضه شده است كه روی نرم افزار Word نصب می گردد و كلیه امكانات سایت را به نرم افزار Word منتقل می كند.

1397/04/10
23:15:41
5.0 / 5
5133
تگهای خبر: سایت , گوگل , نرم افزار , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی