هوش مصنوعی دستكاری عكس با فوتوشاپ را فاش می كند

هوش مصنوعی دستكاری عكس با فوتوشاپ را فاش می كند لینك بگیر: متخصصان در سراسر جهان نگران استفاده از ابزار هوش مصنوعی به منظور فریب كاربران و دستكاری واقعیت هستند.به گزارش لینك بگیر به نقل از ورج، یكی از جلوه های این نوع فریب كاری ها استفاده از نرم افزار فوتوشاپ به منظور تولید تغییراتی فریبنده در واقعیت و گول زدن كاربران است.
در سال های اخیر تصاویر دستكاری شده توسط فوتوشاپ بارها در اینترنت و شبكه های اجتماعی به اشتراك گذارده شده و از این طریق میلیون ها نفر فریب داده شده اند. این عكس ها در كنار اخبار جعلی می توانند برای جریان سازی خبری هم به كار گرفته شوند.
با توجه به گسترش نگرانی ها در این زمینه شركت ادوب كه خود نرم افزار فوتوشاپ را تولید كرده ابزار هوش مصنوعی خاصی را طراحی نموده كه با اینكه هنوز در مراحل اولیه است، اما در آینده خواهد توانست هرگونه دستكاری و تغییر عكس با استفاده از فوتوشاپ را تشخیص دهد و جزئیات این دستكاری ها را در معرض دید علاقمندان قرار دهد.
این ابزار فعلا برای شناسایی سه نوع دستكاری در فوتوشاپ قابل استفاده می باشد. در حالت اول این ابزار می تواند تشخیص دهد چگونه اجزا و مولفه های دو عكس با یكدیگر تركیب شده اند تا عكس تازه ای خلق شود. در این صورت اجزای كپی و چسبانده شده مشخص می شوند.
حالت دوم به شناسایی موارد كپی شده از عكسی به عكس دیگر یا تكرار و انتقال بخش هایی از یك عكس در همان عكس اختصاص دارد. در مواردی از این روش برای افزایش جمعیت افراد موجود در یك عكس استفاده می گردد. در حالت سوم هم ابزار هوش مصنوعی یادشده مشخص می كند چه بخش هایی از یك عكس با استفاده از فوتوشاپ از آن حذف شده اند.

1397/04/02
22:50:08
5.0 / 5
4644
تگهای خبر: تولید , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی