ستاری :

بزرگترین سرمایه استارتاپ ها نوآوری است

بزرگترین سرمایه استارتاپ ها نوآوری است لینك بگیر: تهران -معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بزرگترین سرمایه شركت های دانش بنیان و استارتاپ های با درآمدهای میلیاردی را برخورداری آنان از قدرت نوآوری و ابتكار دانست.


به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، دكتر سورنا ستاری امروز چهارشنبه در بازدید از یك شركت دانش بنیان و استارتاپی تولیدكننده مجموعه انیمیشن های طنز اجتماعی، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همواره گفته ام كه فعالان عرصه استارتاپی در اتاق های كوچك میلیاردها تومان درآمد دارند و ارزش شركت هایشان گاه به دهها میلیارد تومان هم می رسد.
وی با اشاره به فضای كاری بسیار كوچك این شركت دانش بنیان اظهار داشت: ارزش برند این شركت با 170 نیرو كه به صورت مستقیم در آن مشغول هستند هم اكنون به دهها میلیارد تومان می رسد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اظهار داشت: به صورت حتم قدرت نوآوری و ابتكار این شركت دانش بنیان را ظرف دو سال به یك قدرت در فضای مجازی تبدیل نموده است.
وی در مورد برنامه و رویكرد معاونت علمی برای شركت های خلاق هم با تاكید براینكه، این برنامه امسال شروع شده است اظهار داشت: البته برای این بحث برای شكل گیری آنها مانند شركت های دانش بنیان مقداری زمان خواهد برد.
ستاری با تاكید بر محیط كسب و كار برای شركت های استارتاپی اظهار داشت: یك موقع در كشور تعداد 50 فیلم سینمایی با محدودیت و ممیزی ساخته می شد امادر حال حاضر به علت فراهم شدن محیط كسب و كار مشاهده می گردد كه یك سایت اینترنتی در فضای مجازی هر پنج تا شش ثانیه یك كلیپ فارسی منتشر می كند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری مشكل مجوزها را از معضلات اساسی این كسب و كارهای نوین دانست و اظهار داشت: البته بخشی از این مشكل مربوط به فرهنگ عمومی است و بخشی هم باید از جانب دولت پیگیری شود.
وی اظهار داشت: ما در قالب قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان تمام تلاش خویش را كرده ایم كه محیط كسب و كار را برای فعالان این عرصه فراهم نموده ایم به صورتی كه طبق این قانون بیش از 150 خدمت به شركت های دانش بنیان و خلاق عرضه می گردد.
ستاری با بیان این كه، برنامه خلاق و برنامه دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دو برنامه به هم پیوسته است كه در حال پیاده سازی است اضافه كرد: بخشی از 150 خدمت حمایت های مالی است كه شخصا تاكیدی روی آن ندارم.
وی معتقد می باشد به هیچ وجه نباید كسب و كارهای نوین یا همان استارتاپ ها به سمت استفاده از وام دولتی بروند، آنچه سبب می گردد محیط كسب و كار توسعه پیدا كند دادن وام به آنها نیست بلكه باید زمینه های لازم برای ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم گردد.
ستاری همینطور در مورد ملاك و معیار پذیرش شركت های دانش بنیان هم اظهار داشت: یك ضوابطی وجود دارد كه در سایت ذكر شده است همچون صنایع فوق پیشرفته و بخش هایی هم شامل شركت های خلاق است كه گروهی از این شركت ها را می توان همچون صنایع پیشرفته بندی طبقه بندی كرد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور ادامه داد: البته ما یك ستاد خاص تحت عنوان فناوری نرم و هویت ساز در معاونت علمی داریم كه بصورت خاص كار این شركت ها را پیگیری می كند و هم اكنون بخشی از این استارتاپ ها توانمندی حضور در عرصه دانش بنیان و استفاده از تسهیلات را دارند.
محمد ابوالحسنی تهیه كننده مجموعه انیمیشن های «دیرین دیرین» هم در بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهور از این مجموعه استارتاپی اظهار داشت: مهمترین كمك معاونت علمی و فناوری به فعالان و كارآفرینان، تولید و توسعه فرهنگ اقتصاد دانش بنیان دركشور و رفع موانع عرضه مجوزها بوده است.
وی با بیان اینكه، این مجموعه انیمیشنی در واقع برای عرضه در شبكه های اجتماعی تولید می گردد و دارای مخاطب خاص است اظهار داشت: حدود 170 نفر در این مجموعه مشغول بكار هستند و هر آیتم ما حدود 7 تا 8 میلیون بازدید كننده دارد.
ابوالحسنی با بیان اینكه، حدود 80 میلیون نفر با این انیمیشن آشنا هستند اظهار داشت: ارزشی برند ما كه هم اكنون در تعدادی دیگر از حوزه ها هم وارده شده است 350 میلیارد تومان است و از محل انتشار این انیمیشن از درآمد سالانه 30 میلیارد تومانی برخوردار هستیم.
**1836**1440


1397/03/05
15:30:29
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: دانش بنیان , سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی