پشتیبانی از طرح های نانو با نانومچ

پشتیبانی از طرح های نانو با نانومچ لینك بگیر: تهران - سومین فراخوان دوره ششم برنامه تجاری سازی فناوری نانو (نانومچ) شروع شد و مهلت ارسال طرح برای این دوره تا 10 خردادماه است. طرح های پذیرفته شده مورد حمایت این برنامه قرار می گیرند.


به گزارش ستاد توسعه فناوری نانو، یكی از بارزترین شاخصه های ایران، پتانسیل انسانی بسیار قوی و دستاوردهای با كیفیت است، خیلی از دستاوردهای پژوهشگران و فناوران در داخل كشور، به علت عدم بهره مندی از زیرساخت حمایتی لازم برای تجاری شدن و آشنا نبودن آنها با فرایند توسعه فناوری و محصول، امكان ورود به صنعت را پیدا نمی كنند.
ستاد توسعه فناوری نانو در جهت پشتیبانی از تجاری سازی دستاوردهای این حوزه، تولید ثروت و گسترش تفكر كارآفرینی در كشور، از فناوران و شركت های فعال در این حوزه در قالب برنامه طرح های نوآورانه (Nano Match) حمایت می كند.
نانومچ یك برنامه دائمی با رویكرد پشتیبانی از طرح های حوزه فناوری نانو است. فناوران، شركت های نوپا، پژوهشگران و جامعه دانشگاهی بعنوان طرف عرضه و شركت های صنعتی و سرمایه گذاران خطرپذیر و مستقل بعنوان طرف تقاضا، همچون مخاطبان این برنامه هستند.
در این برنامه طرح هایی پذیرفته می گردد كه نمونه اولیه ای از آنها تولید شده و مبتنی بر نیاز صنعت باشد، مشابه داخلی نداشته و یا در صورت وجود مشابه، نسبت به آن كیفیت و خواص بهتر یا هزینه كمتری داشته باشند. انطباق محصول با تعاریف نانو هم از دیگر شاخص های مهم در پذیرش طرح ها است.
محصول متناسب با نیاز صنعت، انجام مطالعه فرصت و شناسایی تهدیدها، فرصت ها و چالش های مسیر تجاری سازی، دریافت تاییدیه نانو مقیاس، تخصیص اعتبار شبكه آزمایشگاهی برای تكمیل مستندات، پشتیبانی از خرید مواد اولیه برای تولید، پشتیبانی از تكمیل آزمایش های كارایی، حمایت از طریق اندازی كسب و كار، حمایت كامل از ثبت پتنت خارجی، بهره مندی از مشاوره در زمینه های مختلف كسب و كار، حقوقی، مالی و مالیاتی، حضور در رویدادهای آموزشی طراحی شده مختص برنامه، دسترسی به منابع مالی و اعتباری لازم، شركت در رویدادهای سرمایه گذاری طراحی شده برای برنامه، حضور در غرفه طرح های برتر در یازدهمین نمایشگاه فناوری نانو در سال 1397 و معرفی طر ح های برتر در برنامه برترین های فناوری نانو از دیگر شاخصه های حضور در این برنامه است.
درخواست های دریافتی بر مبنای معیارهای مختلفی همچون قابلیت تجاری شدن، قابلیت فنی، نانو مقیاس، قابلیت توسعه بازار، نوآوری و همینطور پتانسیل تیم فناور برای پیشبرد طرح مورد ارزیابی قرار می گیرند.
طرح های پذیرفته شده در برنامه، طی بازه زمانی مشخصی كه برای هر طرح متناسب با سطح آن متفاوت می باشد، فرصت استفاده از امكانات، خدمات و تجهیزات در دسترس را خواهند داشت. همینطور این طرح ها ضمن بهره مندی از خدمات و حمایت های نانومچ برای توسعه كسب و كار خود، بعد از اتمام فرآیند توسعه محصول، امكان استفاده از سایر حمایت‎ها و امكانات ستاد نانو برای توسعه ی بازار را هم خواهند داشت.
از سال 1392 تاكنون پنج دوره از برنامه نانومچ برگزار شده است. در خلال این پنج دوره 962 طرح از حوزه های مختلف صنعتی از سراسر كشور دریافت شده است. طرح های دریافتی كه واجد شرایط اولیه باشند، بعد از داوری اولیه به جلسه عرضه حضوری دعوت می شوند. از میان 294 طرح دعوت شده به جلسه حضوری، 86 طرح در برنامه پذیرش اولیه شده اند. در طول بازه زمانی پنج ساله از آغاز به كار برنامه تا مهر 1396 تعداد 25 طرح موفق به پذیرش نهایی در برنامه و بهره­مندی از حمایت‎ های نانومچ شده اند.
مهلت ارسال آثار برای این دوره از ابتدای خردادماه سال جاری شروع شده است.
علمی 9014**


1397/03/04
22:16:20
5.0 / 5
4657
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی