كنفرانس ملی میكرو و نانو فناوری در قزوین برگزار گردید

كنفرانس ملی میكرو و نانو فناوری در قزوین برگزار گردید لینك بگیر: قزوین- اولین كنفرانس ملی میكرو و نانو فناوری روز پنجشنبه به میزبانی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در قزوین برگزار گردید.


به گزارش لینك بگیر به نقل از ایرنا، این كنفرانس با مشاركت استانداری و پارك علم و فناوری قزوین و دانشگاه های صنعتی امیر كبیر، خواجه نصیرالدین طوسی، زنجان و تبریز برگزار گردید.
200 مقاله علمی از جانب دبیرخانه این برنامه علمی دریافت شده بود كه از این بین 140 مقاله پذیرش و مقالات برتر در كنفرانس به شكل شفاهی یا پوستر ارائه شد.
مدل سازی در ابعاد نانو، نانو بیوتكنولوژی، نانو پزشكی، نانو متریال، نانو كامپوزیت ها، انرژی های تجدید پذیر، نانو ماركت و نانو بیزنس همچون محورهای این كنفرانس علمی را تشكیل می دادند.
در این همایش چهار سخنرانی تخصصی هم در حوزه كاربرد نانو در تولید انرژی های تجدید پذیر و وسایل الكترونیكی، ساخت مواد دوبعدی و درمان سرطان توسط اساتیدی از دانشگاه های صنعتی شریف، امیركبیر و تهران انجام شد.
برگزاری كارگاه های تخصصی تجاری سازی فناوری نانو و كاربرد آن در حوزه تولید و كسب كار و آشنایی با تجارب شركت های موفق و ناموفق در حوزه نانو از دیگر برنامه های این كنفرانس بود.
سند توسعه و چشم انداز فناوری نانو استان قزوین هم در این همایش رونمایی گردید.
دبیر این كنفرانس در جمع شركت كنندگان در این برنامه علمی اظهار داشت: در چشم انداز علمی كشور توجه ویژه ای به حوزه تانو تكنولوژی و میكرو تكنولوژی شده است.
فرزاد ابراهیمی اضافه كرد: این كنفرانس با هدف تبادل علمی بین پژوهشگران و نخبگان و همینطور آشنایی با یافته های جدید در حوزه نانوتكنولوژی در حال برگزاری است.
نانو تكنولوژی یا ریز ذره ها جزو فناوری های جدید است كه به توانمندی تولید مواد، ابزارها و سیستمهای جدید با در دست گرفتن كنترل در سطوح مولكولی و اتمی و استفاده از خواص آن مربوط می گردد.
كاربرد این فناوری به بخش های مختلف همچون صنعت غذا و دارو، پزشكی، انرژی، الكترونیك، كامپیوتر و هوافضا اختصاص دارد.
3013


1397/02/22
19:12:50
5.0 / 5
4546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سئوی سایت با بک لینک دائمی ارزان
linkbegir.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لینك بگیر محفوظ است

لینك بگیر

بک لینک ارزان و رپورتاژ آگهی